Zpět na » Premier League » Liverpool nedal šanci West Hamu, obhájce titulu si poradil s Arsenalem

Premier League - Liverpool nedal šanci West Hamu, obhájce titulu si poradil s Arsenalem

Liverpool nedal šanci West Hamu, obhájce titulu si poradil s Arsenalem © premierleague.com -

1

12.08. - REVIEW Liverpool vtrhl do nové sezony jako vítr. West Hamu nedal šanci a vyhrál 4:0. První gól dal nejlepší střelec loňské sezony Mohamed Salah. Manchester City si poradil s Arsenalem poměrem 2:0. Cestu ke třem bodům se soupeři snažil ztížit Petr Čech, který předvedl řadu dobrých zákroků. Prohru ale nakonec neodvrátil.

Liverpool FC - West Ham United 4:0

Branky: 19. M. Salah (Robertson), 45+2. Mané (Milner), 53. Mané (Firmino), 88. Sturridge

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Joe. Gomez, V. van Dijk, Robertson - Keïta, Wijnaldum, Milner - M. Salah (87. Sturridge), Firmino (69. Henderson), Mané (82. Shaqiri)

West Ham United: Fabiański - Balbuena, Ogbonna, Rice (46. Snodgrass) - Fredericks, Noble, Wilshere, Masuaku - Antonio, Arnautović (67. Jarmolenko), Anderson (62. J. Hernández)

Trvalo jen devatenáct minut, než si Mohamed Salah v nové sezoně otevřel gólový účet. Liverpool po necelých dvaceti minutách sehrál svižnou akci. Na jejím konci byl Robertsonův prudký centr do malého vápna a zakončující Salah.

Povedený vstup do zápasu domácí nabudil k sebevědomému výkonu. Ve dvacáté třetí minutě mohl vedení Reds zvýšit mladý bek Alexander-Arnold. Jeho rána z přímého kopu mířila do horního rohu brány, gólman Fabianski se ale zaskvěl výborným zákrokem a míč vyrazil. Zaslouženého druhého gólu se Liverpool dočkal krátce před odchodem do kabin. Ve druhé minutě nastavení první půle za sebou obrana West Hamu nechala hned trojici hráčů v červeném. James Milner posunul míč k Manému, který s gólovým zakončením neměl sebemenší problém.

Obraz hry se ve druhém poločase nezměnil. Liverpool tvořil, fotbalisté West Hamu přihlíželi. V padesáté třetí minutě znovu zafungovala souhra Milnera s Maném. Senegalský fotbalista se sice při gólovém zakončení nacházel za ofsajdovou linií, rozhodčí to ale nepostřehl a branka na 3:0 platila.

Výborný vstup do sezony domácí završili v osmdesáté osmé minutě. Střídající Daniel Sturridge si při rohovém kopu na zadní tyči počkal na balon a dotlačil ho do sítě. Liverpool porazil West Ham 4:0.

zdroj: premierleague.com

Arsenal FC - Manchester City 0:2

Branky: 14. Sterling (Mendy), 64. Bernardo Silva (Mendy)

Arsenal FC: Čech (C) - Bellerín, Papastathopoulos, Mustafi, Maitland-Niles (35. Lichtsteiner) - Xhaka, Guendouzi - Özil, Ramsey (54. A. Lacazette), Mchitarjan - Aubameyang

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Laporte, Mendy - B. Silva, Fernandinho (C), Gündoğan - Mahríz (59. De Bruyne), Agüero, Sterling

Mezi tři tyče Arsenalu se na úvod sezony ještě nepostavil Bernd Leno, nová posila. Místo v bráně zaujal Petr Čech. Zkušený gólman měl od začátku spoustu práce a dobrými zákroky držel domácí nad vodou. V osmé minutě vyrazil střelu Walkera, který zakončoval z úhlu. O minutu později z podobné pozice, jen z levé strany, pálil Sterling. I jeho ránu z bezprostřední blízkosti ale Petr Čech srazil na roh.

Ve čtrnácté minutě už se skóre měnilo. Raheem Sterling si navedl míč na střed a skrytou ranou z hranice vápna překonal Čecha. Domácí se poprvé do zakončení dostali v jednadvacáté minutě, se střelou Hectora Bellerína si ale Ederson poradil.

Po necelé půlhodině hry se musel činit opět Čech. Mahréz z přímého kopu mířil do dolního rohu, Čech byl ale u své tyče včas. Dokonce dokázal vyrazit i následnou dorážku hostů.

Na začátku druhé půle se v dobré pozici octl střídající Lacazette, z hranice vápna ale netrefil bránu. Na hřiště se poté dostal i Kevin De Bruyne a obrana Arsenalu začala propadat. Nejprve se v šedesáté druhé minutě řítil proti Čechovi sám Agüero. Argentinský útočník mohl předložit míč do strany De Bruynemu, místo toho volil zakončení. To ale Petr Čech dalším dobrým zákrokem zastavil.

V šedesáté čtvrté minutě byl na akci obhájce titulu i Petr Čech krátký. Benjamin Mendy postupoval s míčem po levé straně a zpětnou přihrávkou na hranici vápna našel Bernarda Silvu. Portugalec se dlouho nerozpakoval a bez přípravy vymetl levý horní roh domácí brány.

Zbytek zápasu si hosté pohlídali. Arsenal ze svých náznaků šancí nedokázal nic vytěžit a v prvním zápase nové sezony tak prohrál 0:2.