Zpět na » Premier League » Měli jsme štěstí, říká Arséne Wenger po výhře last minute díky kontroverznímu gólu

Premier League - Měli jsme štěstí, říká Arséne Wenger po výhře last minute díky kontroverznímu gólu

Měli jsme štěstí, říká Arséne Wenger po výhře last minute díky kontroverznímu gólu © zimbio.com, fotbalportal.cz - Arséne Wenger

2

03.10. - VIDEO Arsenal včera nakonec dokázal zdolat Burnley na jeho hřišti 0:1. Branka, kterou vstřelil Laurent Koscielny padla až v 93. minutě, a navíc byla dosti kontroverzní. Míč se do sítě odrazil od Koscielnyho ruky. Arséne Wenger po zápase přiznal, že jeho tým měl štěstí. Gunners vyhráli popáté v řadě a v tabulce už jsou na třetím místě.

V souboji mezi Burnley a Arsenalem svítil na světelné tabuli dlouhou dobu bezgólový stav. Až přišla devadesátá třetí minuta. Přišel poslední centr Kanonýrů do pokutového území a poslední zoufalá snaha o vítězství. Nakonec to vyšlo. Míč trefil Alex Oxlade-Chamberlain, balón se ještě odrazil od ruky Laurenta Koscielnyho a skončil v síti. Velmi kontroverzní branka tak rozhodla o třech bodech pro Gunners.

V sobotu oslavil Arséne Wenger přesně 20 let na lavičce Arsenalu. Jeho svěřenci mu dali další dárek. Kanonýři vyhráli už popáté v řadě. V lize jsou na třetím místě a na vedoucí Manchester City ztrácí pouhé dva body.

Po vítězství v Burnley francouzský manažer přiznal, že jeho tým měl štěstí.

„Neviděl jsem opakované záběry a upřímně musím přiznat, že ani z lavičky jsem přesně neviděl, jak se míč do branky dostal.“

„Možná jsme při té situaci měli štěstí. Musím to takto říct, protože vy jste určitě viděli opakované záběry. Ano, měli jsme štěstí.“

Arséne Wenger pak uznal, že to byl pro jeho celek těžký duel.

„Byl to těžký zápas. Cítil jsem, že především nechceme inkasovat. Hráli jsme klidně, byli jsme trpěliví proti týmu, který hrál velmi organizovaně a ukázal týmového ducha.“

„V prvním poločase jsme udělali spoustu technických chyb. Chtěli jsme vyhrát, věděli jsme, že nám to znovu pomůže.“

„Hráli jsme pod naše možnosti, nebo hrálo Burnley tak dobře? Asi z každého něco. Měli jsme těžké nohy. Byl to zápas, kdy můžete vyhrát 1:0 i prohrát 1:0.“

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, premierleague.com, fourfourtwo.com, fotbalportal.cz, youtube.com