Zpět na » Premier League » 5 závěrů ze zápasu Manchesteru United, ve kterém debutoval Zlatan Ibrahimovič

Premier League - 5 závěrů ze zápasu Manchesteru United, ve kterém debutoval Zlatan Ibrahimovič

5 závěrů ze zápasu Manchesteru United, ve kterém debutoval Zlatan Ibrahimovič © huffingtonpost.fr, fotbalportal.cz - Zlatan debutoval za United

1

01.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Zlatan Ibrahimovič má za sebou svůj první duel v dresu Manchesteru United. Proti Galatasaray se dokázal i gólově prosadit skvělými nůžkami. Přispěl tak k výhře 5:2. Dva góly vstřelil Wayne Rooney, po jednom pak Fellaini a Mata. Podívejme se na 5 hlavních témat tohoto zápasu z pohledu Red Devils.

Ibrahimovičův letmý start

Všechny zraky se upíraly na novou posilu Manchesteru United s číslem devět na zádech. Debut v barvách Rudých ďáblů si odbyl ve své domovině. United hráli s Galatasaray ve švédském Göteborgu. Jeho první doteky s míčem se setkaly s hlasitým jásotem v hledišti. Běžela 4. minuta a po centru Valencii se Ibrahimovič krásně položil do míče a překonal Musleru.

V United doufají, že to bylo znamení, co přijde v této sezóně. I poté měl Zlatan Ibrahimovič několik povedených momentů. O poločase jej pak nahradil zázračný mladíček Marcus Rashford. Pro fanoušky Manchesteru může být první vystoupení „Ibry“ velkým povzbuzením.

nkdf(zdroj: skysports.com)

Rooney střílí góly v nové roli

José Mourinho dal velmi brzy jasně najevo, že Wayna Rooenyho nebude používat jako středního záložníka, takže nebylo překvapením, když Rooney nastoupil proti Galatasaray na pozici klasické desítky. V první půli se mu příliš nevedlo a místy působil frustrovaně. Ovšem ve druhém poločase šel jeho výkon rapidně nahoru. V 55. minutě skóroval poprvé a o tři minuty později proměnil i pokutový kop. Několikrát se mu podařilo dobře uvolnit Rashforda.

lknsd(zdroj: skysports.com)

Obavy v defenzivě?

United jsou samozřejmě stále v procesu tvoření co nejoptimálnějšího vytvoření obranné čtveřice. Chris Smalling je zraněný, proto Mourinho nasadil do stoperské dvojice Baillyho a Blinda. Toto duo vypadalo v prvním poločase velmi zranitelně.

United dominovali až do vyrovnávacího gólu tureckého celku. Pak se začala objevovat okýnka v defenzivě. Nejprve ve 22. minutě srovnal Gumus a ve 40. minutě otočil na 2:1 Bruma. Nebyla to příliš dobrá vizitka pro obranu Manchesteru. José Mourinho, že získání Paula Pogby by mělo být posledním příchodem, ale mohl by také přivést ještě nějakou posilu do obrany.

Je Valencia první volbou?

Po většinu minulé sezóny byl první volbou na post pravého obránce Matteo Darmian, kterého si do klubu přivedl bývalý kouč Louis ven Gaal. Ovšem nyní může mít výhodu Antonio Valencia. Ekvádorský reprezentant se v Göteborgu představil ve skvělé formě. Neúnavně podporoval ofenzivu a byl u tří gólů United.

Valencia nejprve načechral míč pro Ibrahimoviče, podílel se na i na gólech Wayna Rooneyho a Marouana Fellainiho. Darmian odehrál něco málo přes dvacet minut. Musí se ještě dostat do kondice po náročném EURO a následné pauze. Valencia by mohl být alespoň na začátku sezóny první volbou. Kdo tyto dostihy o pozici pravého obránce vyhraje?

kvd(zdroj: skysports.com)

Zvýšení zátěže pro Mourinhovy muže

United ztratili drahocenný čas předsezónní přípravy tím, že byl zrušen jejich zápas v Číně proti Manchesteru City. Osm dní uplynulo od jejich porážky 4:1 s Borussií Dortmund, takže další zápas nutně potřebovali, aby se zase o něco lépe připravili na start sezóny.

Mourinho využil všech 11 možných změn v průběhu 90 minut. United se nyní vrací do Manchesteru. Ve středu je čeká duel s Evertonem. Už v neděli hrají Community Shield proti Leicesteru. Dočká se snad Mourinho už takto brzy první trofeje? Po chaotické cestě po Číně vypadali nyní Red Devils mnohem lépe.

Více informací o Manchester United naleznete zde.