Zpět na » Premier League » Arsenal v odvetě rozstřílel Hull City 4:0 a postupuje do čtvrtfinále FA Cupu

Premier League - Arsenal v odvetě rozstřílel Hull City 4:0 a postupuje do čtvrtfinále FA Cupu

Článek
Arsenal v odvetě rozstřílel Hull City 4:0 a postupuje do čtvrtfinále FA Cupu © sportinglife.com - Arsenal

0

08.03. - REVIEW Arsenal si v odvetě pátého kola FA Cupu vysokou výhrou 4:0 na hřišti Hullu City s přehledem zajistil postup do další fáze soutěže. Shodně dvěma góly se pod vítězství Arsenalu podepsali oba útočníci Olivier Giroud a Theo Walcott a tým Petra Čecha a Tomáše Rosického tak čeká čtvrtfinále proti Watfordu.

Svůj dvanáctizápasový gólový půst se čtyři minuty před koncem prvního poločasu podařilo ukončit Olivieru Giroudovi, který využil nevydařené malé domů od kapitána Hullu Davida Meylera a zblízka překonal Eldina Jakupoviče. Francouzskému útočníkovi se navíc v 71. minutě podařilo pojistit vedení Arsenalu druhým gólem, když po centru Thea Walcotta zakončoval střelou z voleje.

Ani druhý útočník Arsenalu Theo Walcott ale nezůstal pozadu a po přesné přihrávce od Joela Campbella zvyšoval střelou ke vzdálenější tyči už na 3:0, načež dvě minuty před koncem utkání pečetil výhru Arsenalu čtvrtým gólem zásluhou teče Alexe Bruce.

GiroudOlivier Giroud protrhl své střelecké trápení a podepsal se pod výhru Arsenalu. (zdroj: zimbio.com)

Arsenal díky vítězství na hřišti Hullu ve čtvrtfinále čeká zápas proti Watfordu, kaňkou na jeho skvělém výsledku jsou ale zranění Pera Mertesackera, Gabriela Paulisty a Aarona Ramseyho, kteří by tak mohli přibýt už na tak dost širokou marodku Arséna Wengera.

Hull naopak už potřetí za sebou končí v FA Cupu právě zásluhou Arsenalu, i když nyní se může plně zaměřit na svůj boj o postup do Premier League.

Hull CityHull City 0:4 (0:1) Arsenal FCArsenal FC

Branky: 41. a 71. Giroud, 77. a 89. Walcott, první zápas 0:0, postupuje Arsenal

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.