Zpět na » Premier League » Liverpool vrátil Citizens prohru z poháru i s úroky, Arsenal i Tottenham na straně poražených

Premier League - Liverpool vrátil Citizens prohru z poháru i s úroky, Arsenal i Tottenham na straně poražených

Liverpool vrátil Citizens prohru z poháru i s úroky, Arsenal i Tottenham na straně poražených © sportinglife.com - Liverpool

3

02.03. - REVIEW Liverpool se na Anfield Road rychle pomstil Manchesteru City za prohru z finále Capital One Cupu a po gólech Adama Lallany, Jamese Milnera a Roberta Firmina zvítězil 3:0. Důležité body v boji o titul však ztratili i Arsenal, jenž doma nečekaně podlehl 1:2 Swansea City a Tottenham Hotspur, který v londýnském derby nestačil na West Ham United.

Liverpool FCLiverpool 3:0 Manchester CityManchester City

Branky: 34. Lallana, 41. Milner, 57. Firmino

Liverpool se dokonale pomstil Manchesteru City za porážku z finálového utkání Capital One Cupu na Wembley a v domácím utkání nasázel svému soupeři hned tři branky. Trenér Liverpoolu Jurgen Klopp se rozhodl nechat odpočívat několik opor svého týmu, Reds přesto ovládli utkání a po gólech Adama Lallany, Jamese Milnera a Roberta Firmina slavili na Anfield Road jasnou výhru 3:0.

Hned k pěti změnám sáhl manažer Liverpoolu Jurgen Klopp po finálové porážce v Capital One Cupu, to Manuel Pellegrini se vytasil jen se třemi změnami, za to docela podstatnými, když hrdinu z Wembley Willyho Caballera nahradil Joe Hart, Pabla Zabaletu Bacary Sagna a Yayu Tourého Jesus Navas. Změny se však lépe vyplatily domácímu Liverpoolu, který od začátku utkání diktoval tempo hry a krátce po půlhodině hry potvrdil svoji převahu vedoucím gólem. Adam Lallana dostal až příliš mnoho prostoru na polovině hřiště Manchesteru City a odhodlal se k dalekonosné střele, která zapadla k bližší tyči Hartovy brány.

Liverpool vstřelený gól ještě více nakopl a čtyři minuty před koncem poločasu pojistil své vedení druhým gólem, u čehož byl znovu Lallana, který tentokrát patičkou poslal míč do běhu Firminovi a brazilský reprezentant ještě našel lépe postaveného Milnera, který skvěle zpracoval míč a podruhé překonal Harta.

Šance Manchesteru City na zisk titulu by se po prohře na Anfield Road rovnaly zázraku, s výsledkem proto přišel něco udělat žolík Kelechi Iheanacho, i on však mohl jen sledovat, jak Lallana téměř 30 metrů před bránou Citizens vybojoval míč a parádně našel volného Firmina, jenž střelou do vzdálenějšího rohu brány zvýšil vedení Liverpoolu už na 3:0.

Liverpool díky tomuto výsledku získal cenný ligový double nad Manchesterem City, jehož naděje na zisk titulu pomalu mizí v nenávratnu. Citizens momentálně ztrácí na vedoucí Leicester už deset bodů, mají však zápas k dobru.

Liverpool FC: Simon Mignolet, Kolo Touré, Dejan Lovren, Nathaniel Clyne, Jon Flanagan, James Milner (88. Jordon Ibe), Adam Lallana, Jordan Henderson, Emre Can, Roberto Firmino (75. Joe Allen), Divock Origi (69. Christian Benteke)

Manchester City: Joe Hart, Vincent Kompany, Gaël Clichy (74. Aleksandar Kolarov), Pablo Zabaleta, Nicolás Otamendi, David Silva, Jesús Navas, Fernandinho (55. Kelechi Iheanacho), Fernando, Raheem Sterling (46. Wilfried Bony), Sergio Agüero

Arsenal FCArsenal 1:2 Swansea CitySwansea City

Branky: 15. Campbell - 32. Routledge, 75. Williams

Naděje Arsenalu na zisk ligového titulu utrpěly další těžkou ránu, když svěřenci Arséna Wengera překvapivě podlehli v domácím utkání Swansea City 1:2. Arsenal sice šel díky brance Joela Campbella do rychlého vedení a navíc třikrát nastřelil brankovou konstrukci, přesto se po gólech Waynea Routledge a Ashleyho Williamse z výhry radovaly Labutě.

Arséne Wenger provedl po víkendové prohře s Manchesterem United tři změny v sestavě, když místo Laurenta Koscielného, Dannyho Welbecka a Thea Walcotta nasadil Pera Mertesackera, Oliviera Girouda a Joela Campbella a právě posledně jmenovaný poslal Arsenal už po čtvrthodině hry do vedení. Alexis Sánchez se ještě střelecky neprosadil, když v jedenácté minutě nastřelil tyč brány Lukasze Fabiańského, jen o pár minut později ale chilský útočník poslal parádní centr za obranu, kterým našel nabíhajícího Campbella, jenž ještě lepším zakončením nedal Fabiańskému žádnou šanci.

Arsenal v prvních desítkách minut naprosto ovládl hru a svého soupeře prakticky k ničemu nepustil, po půlhodině hry ovšem znovu potvrdil, že obrana nepatří k jeho silným stránkám. Těžko totiž uvěřit, s jak lehkou přihrávkou Jacka Corka si stoperská dvojice nedokázala poradit a výrazně ulehčila pozici pro Routledge, jenž si jeden na jednoho poradil s Petrem Čechem. Domácí se přesto mohli ještě do konce první půle vrátit do vedení, jenže podruhé zachránila Fabiańského branková konstrukce, tentokrát po zakončení Oliviera Girouda.

Podobný průběh měl i druhý poločas, ve kterém měl Arsenal větší šance, proměnit je v gól však pro něj byl nadlidský úkol. Aby toho nebylo málo, zvonila za Fabiańského zády už potřetí branková konstrukce, tentokrát po dobře zahraném volném kopu Sáncheze. O to větší šok přišel pro domácí fanoušky v 75. minutě. Gylfi Sugurdsson zahrál z pravé strany hřiště přesný centr do středu pokutového území, kterým našel Williamse a kapitán Swansea poslal svůj tým do nečekaného vedení.

Arsenal sice do posledních minut bojoval alespoň o vyrovnání, největší příležitost ale v nastaveném čase neproměnil hlavičkující náhradník Danny Welbeck a zatímco Swansea se tak radovala z možná ne úplně zaslouženého vítězství, Kanonýři přišli o další tři důležité body v boji o titul. Svému týmu to dali jasně najevo i fanoušci na Emirates Stadium, kteří po závěrečném hvizdu vyprovodili svůj tým hlasitým pískotem a bučením.

Arsenal FC: Petr Čech, Per Mertesacker, Nacho Monreal, Gabriel Paulista, Héctor Bellerín, Mesut Özil, Francis Coquelin, Aaron Ramsey, Alexis Sánchez (75. Theo Walcott), Olivier Giroud, Joel Campbell (64. Danny Welbeck)

Swansea City: Łukasz Fabiański, Kyle Naughton, Ashley Williams, Jordi Amat, Stephen Kingsley, Wayne Routledge, Jack Cork, Leroy Fer (71. Jay Fulton), Sung-Yueng Ki (46. Gylfi Sigurdsson), Bafetimbi Gomis, André Ayew (90. Angel Rangel)