Zpět na » Premier League » Závod o titul v Premier League – Kdo má nejtěžší zbývající los?

Premier League - Závod o titul v Premier League – Kdo má nejtěžší zbývající los?

Závod o titul v Premier League – Kdo má nejtěžší zbývající los? © skysports.com, fotbalportal.cz - Kdo má nejtěžší los?

0

Líbilo se

16.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Do konce letošního ročníku Premier League zbývá 12 kol. První je stále Leicester, ale jeho náskok se po víkendu snížil na 2 body. Na šanci číhají Tottenham a Arsenal. Čtvrtý vzadu je Manchester City, kterému schází bodů 6. Pojďme se podívat na to, s kým se vedoucí týmy utkají ve zbývajících kolech. Kdo má papírově nejjednodušší soupeře a kdo to bude mít relativně nejsložitější?

Jen šest bodů je mezi prvním Leicesterem a čtvrtým Manchesterem City. Do konce zbývá 12 zápasů. Vydrží Lišky na první pozici až do závěrečného 38. kola? Nebo snad bude titul putovat na sever Londýna? Dostanou se snad na vrchol Citizens?

bak(zdroj: skysports.com)

Pro jasnější představu se podíváme na zbývajících dvanáct soupeřů, kteří týmy z top four čekají. Kdo to bude mít nejtěžší a kdo by mohl mít relativně snadnou práci?

lnasf(zdroj: skysports.com)

Leicester už má všechna utkání s Arsenalem, Tottenhamem i Manchesterem City za sebou. Nicméně pokud se bude lámat chleba v posledních třech kolech, budou to mít Foxes hodně těžké. Jestliže budou Lišky stále ve hře o titul, budou muset urvat body na Old Trafford, na Stamford Bridge a doma proti Evertonu.

Arsenal naproti tomu čekají v posledních třech kolech domácí zápasy proti sestupem ohroženým Norwichi a Aston Ville. Na druhou stranu jej čeká výlet do Manchesteru, kde se poměří se Citizens. Ti kromě tohoto duelu hrají v Southamptonu a ve Swansea. Tottenham nejprve hraje na Chelsea, poté se Southamptonem a končí v Newcastlu.

Papírově je na tom nejlépe Leicester. Průměrná pozice jeho zbývajících protivníků je 12,3. Tottenham má 11,2, Arsenal 11,4 a Manchester City 12.

ldna(zdroj: skysports.com)

Pro Foxes může být výhodou také to, že je čeká v této sezóně pouze těchto 12 duelů. Nehrají evropské poháry a nehrají už ani žádný ligový pohár. Claudio Ranieri si tak může dovolit ten luxus, že hráči po utkání s Arsenalem mohou celý týden odpočívat.

Na rozdíl od nich může například Tottenham odehrát ještě 27 zápasů. Pokud počítáme případná utkání v Evropské lize a v FA Cupu. Manchester City ještě hraje Ligu mistrů a Capital One Cup. Arsenal čeká Champions League a FA Cup.

lfna(zdroj: skysports.com)

Ve hře je ještě 36 bodů. Pro někoho to může hodně, jiný na to může nahlížet jinak. Leicester má nejlepší výchozí pozici, ale během jednoho kola se může celá situace naprosto změnit. Premier League je velmi vyrovnaná a už jsme se několikrát přesvědčili o tom, že v ní může vyhrát i prohrát každý s každým.

Program je to ještě náročný. Leicester má obrovskou motivaci v tom, že by mohl získat vůbec premiérový titul ve své historii. Dlouhou dobu čeká na triumf i Tottenham. Fanoušci Arsenalu nesmírně touží po zisku titulu. A Manchester City? Pro něj bylo a je prvenství v Premier League jasným cílem.

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Anketa

Kdo letos získá titul v Premier League?

Leicester (12)

Leicester 40,0%

Tottenham (7)

Tottenham 23,3%

Arsenal (8)

Arsenal 26,7%

Manchester City (3)

Manchester City 10,0%
Celkový počet hlasů: 30
Loading... Uklávám Váš hlas.
Reklama
Nejnovější články