Zpět na » Premier League » Leicester porazil i Liverpool a dál bojuje o titul, v závěsu zůstává Manchester City, Arsenal znovu ztratil

Premier League - Leicester porazil i Liverpool a dál bojuje o titul, v závěsu zůstává Manchester City, Arsenal znovu ztratil

Článek
Leicester porazil i Liverpool a dál bojuje o titul, v závěsu zůstává Manchester City, Arsenal znovu ztratil © goal.com - Hráči Leicesteru slaví postup

2

02.02. - REVIEW Leicester City díky dvěma gólům Jamieho Vardyho porazil 2:0 Liverpool a zůstává na fantastické první příčce Premier League, tři body před Manchesterem City, jenž nezaváhal na hřišti Sunderlandu. Další body naopak ztratil Arsenal, který doma uhrál se Southamptonem jen bezbrankovou remízu, naopak United si bez problémů poradili se Stoke City.

Leicester CityLeicester City 2:0 LiverpoolLiverpool FC

Branky: 60. a 71. Vardy

Jamie Vardy dvěma góly rozhodl o vítězství Leicesteru City 2:0 na King Power Stadium v důležitém utkání nad Liverpoolem, po kterém domácí zůstávají na první příčce tabulky Premier League. Přestože svoje šance měl i Liverpool, Leicester byl efektivnější a uhájil svůj tříbodový náskok před Manchesterem City.

Přestože první půle gól nenabídla, viděli diváci atraktivní fotbal a šance na obou stranách hřiště, přičemž nejblíže ke gólu byli domácí, když Riyad Mahrez střelou z dobrých 25 metrů pořádně prověřil gólmana Liverpoolu Simona Mignoleta. Vedoucího gólu se nakonec domácí dočkali přesně po hodině hry, po svém typickém rychlém protiútoku, kdy Mahrez dlouhým nákopem poslal míč Vardymu, jenž potvrdil nejen dobrou techniku, ale i zakončení a míč poslal kolem Mignoleta do sítě.

LeicesterLeicester City dál prožívá svoji sezonu snů. (zdroj: zimbio.com)

V 72. minutě se navíc Vardymu podařilo dokonce zdvojnásobit vedení vedoucího týmu tabulky, když si naběhl na přízemní centr z pravé strany hřiště a chladnokrevným zakončením nedal Mignoletovi žádnou šanci. Zatímco Leicester prožívající sezonu snů zůstává před klíčovými zápasy proti Manchesteru City a Arsenalu na první příčce tabulky, tým Jurgena Kloppa ztrácí už devět bodů na top čtyřku a šest bodů na pátý Manchester United.

Leicester City: Kasper Schmeichel, Danny Simpson, Wes Morgan, Robert Huth, Christian Fuchs, Riyad Mahrez (90. Leonardo Ulloa), Ngolo Kante, Daniel Drinkwater, Mark Albrighton (79. Demarai Gray), Shinji Okazaki (87. Andy King), Jamie Vardy

Liverpool FC: Simon Mignolet, Nathaniel Clyne, Dejan Lovren, Mamadou Sakho, Alberto Moreno, Jordan Henderson (66. Christian Benteke), Lucas Leiva, Emre Can (75. Joe Allen), James Milner, Roberto Firmino (87. João Carlos), Adam Lallana

Manchester UnitedManchester United 3:0 Stoke CityStoke City

Branky: 14. Lingard, 23. Martial, 53. Rooney

Manchester United zůstává ve hře o kvalifikaci do příštího ročníku Ligy mistrů, když v úterním večerním utkání porazil na Old Trafford Stoke City jednoznačně 3:0, díky čemuž zůstává na páté příčce tabulky, pět bodů za čtvrtým Tottenhamem. United poslal do rychlého vedení Jesse Lingard, načež ještě v první půli zvyšoval Anthony Martial a Wayne Rooney ve druhém poločase pojistil výhru United třetím gólem.

Old Trafford před úvodním výkopem uctilo výročí mnichovské tragédie a vzpomínku na Busbyho děti, což možná konečně nakoplo tým Louise van Gaala k mnohem odevzdanějšímu výkonu, než jaký během letošní sezóny předvádí. United hned od prvních minut působili mnohem aktivnějším dojmem, než soupeř a dobrý vstup do utkání korunovali ve 14. minutě vedoucím gólem. Největší zásluhu na gólu měl přitom ten nejpřekvapivější člen základní sestavy United Cameron Borthwick-Jackson, jenž z levé strany hřiště poslal nebezpečný centr před bránu a úplně volný Lingard na zadní tyči hlavou usměrnil míč za záda Jacka Butlanda.

RooneyWayne Rooney prožívá zmrtvýchvstání a znovu se výrazně podílel na výhře United. (zdroj: zimbio.com)

Netrvalo dlouho a United vedli nad Stoke už o dva góly, když ve 23. minutě převzal Rooney míč na polovině hostů, na hranici pokutového území našel osamoceného Martiala, který si míč pohodlně zpracoval a střelou do šibenice zvýšil na 2:0. Také po přestávce měli domácí více ze hry a na listinu střelců se v 53. minutě zapsal také sám Rooney. Rychlou akci zahájil Mata, který poslal míč do běhu Martialovi a ten ještě našel před bránou lépe postaveného Rooneyho, jemuž nedělalo problémy zblízka usměrnit míč do brány.

Manchester United: David de Gea, Matteo Darmian, Chris Smalling, Daley Blind, Cameron Borthwick-Jackson, Marouane Fellaini (80. Ander Herrera), Michael Carrick, Jesse Lingard, Juan Manuel Mata (88. Andreas Pereira), Anthony Martial (79. Memphis Depay), Wayne Rooney

Stoke City: Jack Butland, Glen Johnson, Philipp Wollscheid (30. Phillip Bardsley), Marc Muniesa, Erik Pieters, Glenn Whelan, Ibrahim Afellay, Jonathan Walters, Bojan Krkić (60. Stephen Ireland), Marko Arnautović, Peter Crouch