Zpět na » Premier League » Alexis Sánchez poslal Arsenal do osmifinále FA Cupu, Iheanacho nasázel Ville hattrick, Manchester United vyhrál na hřišti Derby

Premier League - Alexis Sánchez poslal Arsenal do osmifinále FA Cupu, Iheanacho nasázel Ville hattrick, Manchester United vyhrál na hřišti Derby

Alexis Sánchez poslal Arsenal do osmifinále FA Cupu, Iheanacho nasázel Ville hattrick, Manchester United vyhrál na hřišti Derby © sportinglife.com - Kelechi Iheanacho

2

30.01. - REVIEW Manchester United si po přesvědčivém výkonu došel pro vítězství 3:1 nad Derby County a postupu do osmifinále FA Cupu. Tam míří i Arsenal, který díky vítězné brance Alexise Sáncheze doma zdolal 2:1 Burnley a Manchester City, kterému hattrickem přispěl k vysoké výhře 4:0 nad Aston Villou Kelechi Iheanacho.

Derby County 1:3 Man UnitedManchester United

Branky: 37. Thorne - 16. Rooney, 65. Blind, 83. Mata

Manchester United napravil své zaváhání v ligovém utkání proti Southamptonu a po přesvědčivém výkonu si na iPro Stadium došel pro vítězství 3:1 nad Derby County a postupu do osmifinále FA Cupu. United poslal brzy do vedení Wayne Rooney, ale navzdory převaze hostů se do konce poločasu podařilo srovnat Georgi Thorneovi. Ve druhé půli nicméně rozhodli o postupu Rudých Ďáblů Daley Blind a Juan Mata.

Už první poločas zápasu na iPro Stadium nabídl atraktivní podívanou, ovšem Manchester United navzdory své převaze mohl litovat, že nešel do šaten s vedením. Hosté od prvních minut potvrzovali roli favorita a zejména Anthony Martial dělal svým pohybem obraně Derby velké problémy, nebylo proto překvapením, že byl i u vedoucího gólu. Po čtvrthodině hry Martial našel na hranici pokutového území Rooneyho a přestože akce zaváněla ofsajdem, praporek pomezního rozhodčího zůstal dole a Rooney perfektně umístěnou střelou ke vzdálenější tyči poslal United od vedení.

UnitedManchester United proti Derby předvedl mnohem odevzdanější výkon, než jindy. (zdroj: zimbio.com)

Protože ale United do konce prvního poločasu promrhali několik příležitostí ke zvýšení svého vedení, dokázali domácí krátce před koncem první půle nečekaně srovnat. Chris Martin poslal perfektně načasovaný pas za obranu na nabíhajícího Thornea, který si zpracoval míč ze vzduchu a z druhého dotyku překonal Davida De Geu. Také druhá půle měla podobný průběh, United totiž měli jasnou převahu a v 65. minutě to gólově potvrdil Daley Blind, který si až z obrany naběhl před bránu na přízemní centr Jesseho Lingarda a zblízka vrátil United do vedení.

Manchester United nenechal nic náhodě a až do samého konce utkání neúnavně bojoval, což se mu nakonec i vyplatilo, když sedm minut před koncem základní hrací doby pojistil výhru hostů Juan Mata. Svoji druhou přihrávku si v utkání připsal Martial, který sice možná stál v těsném ofsajdu, ten ale nikdo z rozhodčích nepostřehl a svými kličkami proto zamotal hlavu Christiemu a nacentroval před bránu, kde už míč pouze usměrnil do sítě Mata.

Derby County:
Scott Carson, Stephen Warnock, Jason Shackell, Richard Keogh, Cyrus Christie, Jacob Butterfield, Bradley Johnson (76. Jeffrey Hendrick), George Thorne (76. Johnny Russell), Tom Ince, Chris Martin, Nick Blackman (59. Abdoul Camara)

Manchester United: David de Gea, Chris Smalling, Guillermo Varela, Cameron Borthwick-Jackson, Marouane Fellaini, Juan Manuel Mata (84. Ander Herrera), Morgan Schneiderlin (74. Michael Carrick), Daley Blind, Jesse Lingard, Wayne Rooney, Anthony Martial

Arsenal FCArsenal 2:1 BurnleyBurnley

Branky: 19. Chambers, 53. Sánchez - 30. Vokes

Alexis Sánchez rozhodl vítězným gólem při svém prvním startu od listopadu o výhře Arsenalu na Emirates Stadium 2:1 nad Burnley a postupu do osmifinále FA Cupu. Kanonýři sice šli do rychlého vedení zásluhou gólu Caluma Chamberse, Sam Vokes ale ještě během první půle srovnal stav a až Sánchez ve druhém poločase zajistil obhájci FA Cupu postup do další fáze.

Arsenal už od prvních minut utkání na Emirates Stadium potvrzoval roli favorita a nebylo překvapením, že se v devatenácté minutě ujal vedení, překvapivější bylo spíše jméno autora vedoucí branky. Tím byl totiž obránce Calum Chambers, jenž v pokutovém území dostal přihrávku od Sáncheze a šajtlí parádně obstřelil Toma Heatona.

VokesGól Sama Vokese nakonec nestačil Burnley ani k vynucení odvety. (zdroj: zimbio.com)

Burnley sice nebylo v utkání lepším týmem, když už se ale dostalo do šance, vždy to hrozilo gólem v bráně Davida Ospiny. Přestože kolumbijský gólman Arsenal několikrát zachránil, po půlhodině hry už ani on nedokázal zamezit hlavičce Sama Vokese, který vyrovnal na 1:1. Arsenal však po přestávce vrátil do vedení Sánchez, jenž se společně s Francisem Coquelinem vrátil do základní sestavy a po rychlém protiútoku zblízka usměrnil do brány přízemní centr Alexe Oxlade-Chamberlaina.

Tým Arséna Wengera, za který jako náhradník ve druhé půli nastoupil i Tomáš Rosický, tak prodloužil svoji neporazitelnost v FA Cupu už na 14 utkání a nadále tak má šanci znovu obhájit pohár, který vyhrál v minulých dvou letech.