Zpět na » Premier League » Wayne Rooney rozhodl drama na Anfield Road. United vezou z Liverpoolu výhru 1:0, Čech čaroval v bráně Arsenalu

Premier League - Wayne Rooney rozhodl drama na Anfield Road. United vezou z Liverpoolu výhru 1:0, Čech čaroval v bráně Arsenalu

Wayne Rooney rozhodl drama na Anfield Road. United vezou z Liverpoolu výhru 1:0, Čech čaroval v bráně Arsenalu © sportinglife.com - Wayne Rooney

0

17.01. - REVIEW Wayne Rooney ukončil 11 let dlouhé čekání na vstřelený gól na Anfield Road, kterým zařídil Manchesteru United dramatickou výhru 1:0 nad Liverpoolem. Body naopak ztratil Arsenal, který hlavně zásluhou fantastického výkonu gólmana Petra Čecha uhrál na hřišti Stoke City bezbrankovou remízu a zůstává s Leicesterem na čele tabulky Premier League.

Liverpool FCLiverpool 0:1 Manchester UnitedManchester United

Branky: 78. Rooney

Wayne Rooney ukončil 11 let dlouhé čekání na vstřelený gól na Anfield Road, kterým zařídil Manchesteru United dramatickou výhru 1:0 nad Liverpoolem. Ačkoliv byl Liverpool po většinu utkání lepším týmem, Manchester United nejednou výrazně podržel gólman David De Gea a výrazně tak přispěl svému týmu k zisku tří bodů.

Přestože oba týmy šly do utkání po remízách 3:3, manažeři byli očividně se svými týmy spokojeni a zatímco Jurgen Klopp provedl jedinou změnu v sestavě, kdy Jordana Ibeho nahradil Lucasem Leivou, Louis van Gaal jmenoval totožný kádr. United sice od prvních minut dominovali v držení míče, byl to však Liverpool, kdo si vypracoval větší šance a během prvních 12 minut zahrozil hned dvakrát. Nejprve si na centr Lucase naběhl Adam Lallana, jenž ale hlavičkoval jen do De Gey, načež Roberto Firmino jen těsně minul bránu.

Už od samého začátku plály na Anfield Road emoce a hráči museli od sebe odtrhnout Marouana Fellainiho s Leivou, kteří si vyřizovali tvrdý zákrok belgického reprezentanta na záložníka Liverpoolu. Vše, co United během první půle předvedli, byla poměrně neškodná střela Andera Herrery, naopak na druhé straně se po souhře s Lallanou a Firminem dostal do dobré příležitosti James Henderson, jenž však netrefil bránu.

FellainiHráči museli roztrhnout šarvátku mezi Leivou a Fellainim. (zdroj: zimbio.com)

Bezzubý útok United byl naopak nucen bránit, když Liverpool podnikl šest minut před koncem první půle rychlý protiútok, na jehož konci se do zajímavé pozice dostal Firmino, Anthony Martial ho ale dobrým zákrokem připravil o míč. Na hře se nic nezměnilo ani ve druhé půli, Emre Can si však vylámal zuby na De Geovi, jenž vykopl jeho střelu nohami.

Krátce poté si užili své nejlepší epizody v utkání také hráči United, když Anthony Martial využil dobré kontroly míče a z ostrého úhlu střílel jen těsně vedle vzdálenější tyče. Hosté se pak v krátkém sledu dvakrát dožadovali pokutových kopů, podle rozhodčího Marka Clattenburga nicméně Mamadou Sakho a Lucas nefaulovali.

RooneyWayne Rooney svým gólem rozhodl o výhře United. (zdroj: zimbio.com)

V 66. minutě se znovu vyznamenal De Gea, jenž předvedl nejlepší zákrok utkání po střele Emreho Cana, načež zastavil i Firminovu dorážku. Liverpool tudíž nakonec za svoji neefektivitu před bránou zaplatil, když Juan Mata našel v pokutovém území Fellainiho, jenž hlavičkoval do břevna, ale míč se odrazil k pohotovému Rooneymu, jenž ho z voleje umístil za záda Simona Mignoleta.

Manchester United se tak navzdory nevýrazné hře dočkal vítězství 1:0, které ho posunulo na pátou příčku tabulky, zatímco Liverpool utrpěl s United už čtvrtou porážku v řadě a nepodařilo se mu stáhnout manko na top čtyřku.

Liverpool FC: Simon Mignolet, Nathaniel Clyne, Kolo Touré (81. Christian Benteke), Mamadou Sakho, Alberto Moreno, Jordan Henderson, Lucas Leiva, Emre Can, James Milner (90. Steven Caulker), Roberto Firmino, Adam Lallana (76. Jordon Ibe)

Manchester United: David de Gea, Chris Smalling, Daley Blind, Matteo Darmian, Ashley Young (42. Cameron Borthwick-Jackson), Morgan Schneiderlin, Marouane Fellaini, Jesse Lingard (66. Juan Manuel Mata), Ander Herrera (72. Memphis Depay), Anthony Martial, Wayne Rooney