Zpět na » Premier League » Citizens jsou téměř jistě ve finále Capital One Cupu, West Hamu nadělili kanára

Premier League - Citizens jsou téměř jistě ve finále Capital One Cupu, West Hamu nadělili kanára

Citizens jsou téměř jistě ve finále Capital One Cupu, West Hamu nadělili kanára © zimbio.com - Álvaro Negredo se proti Hammers blýskl hattrickem

0

08.01. - REVIEW Stejně jako ve včerejším duelu svedlo druhé semifinálové utkání Capital One Cupu dohromady týmy, které mají v letošní sezóně naprosto opačné cíle. Zatímco manchesterské celky chtějí skončit v tabulce co nejvýše, Sunderland s West Hamem bojují v lize o záchranu. Včera United svůj zápas nezvládli, to jejich městský rival dnes rozprášil West Ham 6:0, a odveta tak bude pouze formalitou.

Manchester CityManchester City 6:0 West HamWest Ham United

Branky: 12., 26. a 49. Negredo, 41. Touré, 61. a 89. Džeko

Manchester City má na domácím hřišti skvostnou bilanci. V Premier League na Etihad Stadium neztratil ani bod, a navíc na něm v 10 zápasech vstřelil 38 gólů. Celkem jich na domácí půdě v této sezóně vsítilo 53. Hlavním úkolem Kladivářů tak bylo udržet na uzdě útočné výpady Citizens. West Ham neprožívá zrovna šťastné období. Z posledních 9 utkání vyhrál jediný - ve čtvrtfinále Capital One Cupu přemohl Tottenham 2:1. V lize se krčí na předposledním místě. City ve čtvrtfinále vyřadilo i díky dvěma brankám Edina Džeka vedoucí tým druhé ligy - Leicester.

Manuel Pellegrini udělal oproti zápasu s Blackburnem v FA Cupu 4 změny v základní sestavě. To Sam Alllardyce vyměnil po debaklu 0:5 s Nottinghamem hned 8 hráčů.

Už od úvodních minut bylo jasné, kdo bude udávat tempo hry. Hráči City měli zápas pevně v rukou. Ve 12. minutě vyslal Yaya Touré nádherný dlouhý pas na rozběhnutého Álvara Negreda, ten se nijak nerozpakoval a ranou „zprvní“ poprvé rozvlnil síť. V třiadvacáté minutě mohl zvýšit náskok domácích Nasri, ale jeho jedovatou střelu z hranice šestnáctky brankář Adrian vytěsnil na roh. O tři minuty později už se ale Citizens radovali. Edin Džeko našel skvělou přihrávkou mezi dva hráče West Hamu Negreda, ten znovu ukázal svou přímočarost a dravost, když si míč píchl před sebe a druhým dotekem v těžké pozici překonal Adriana podruhé - 2:0. V 37. minutě se po Nasriho přihrávce dostal k míči bosenský forward Edin Džeko, ale ve vyložené pozici poslal balón vysoko nad branku. Ve 41. minutě získal Yaya Touré míč na polovině hřiště a vydal se úprkem směrem k hostující svatyni. Bránící hráči před ním neustále ustupovali až se Touré dostal do pokutového území, vystřelil a mohl jít slavit - 3:0. Do kabin tak odcházeli domácí hráči s poklidným třígólovým vedením.

Ve druhém poločase šlo spíš už jen o to, kolik branek Manchester City přidá. Už ve 49. minutě zkompletoval hattrick Álvaro Negredo, jenž byl na konci pohledné kombinace domácích, a křížnou střelou přidal třetí krásnou branku v zápase. Po hodině hry se prosadil i druhý útočník Citizens - Edin Džeko. Na přední tyči si našel přihrávku Clichyho a zvýšil na 5:0. Domácí pak měli několik dalších gólových šancí. Až minutu před koncem utkání se přihlásil znovu o slovo bosenský útočník Džeko. Po skvostné akci zakončil gólovou přihrávku střídajícího Kolarova ranou do šibenice a dokonal potupný debakl West Hamu - 6:0.

Gólová mašina jménem Manchester City znovu neměla slitování. Citizens svého soupeře jasně přestříleli v poměru 32:3 a po celou dobu zápasu jasně dominovali. West Ham je nijak neohrozil a připsal si druhou vysokou prohru v řadě. V odvetě za dva týdny tak půjde jen o formalitu.

Manchester City: Pantiliomon - Zabaleta, Kompany, Lescott, Clichy - Nasri, Touré (66. Demichelis), García, Silva (73. Lopes), Negredo (79. Kolarov), Džeko

West Ham: Adrian - Demel, Johnson, McCartney, O´Brien (75. Rat) - Noble (57. Diarra), Taylor - J. Cole, Diame, Downing - Maiga (46. C. Cole)