Zpět na » League Championship » Pudil se připravuje na zápas proti City a po schůzce s Vrbou vyhlíží návrat do reprezentace

League Championship - Pudil se připravuje na zápas proti City a po schůzce s Vrbou vyhlíží návrat do reprezentace

Pudil se připravuje na zápas proti City a po schůzce s Vrbou vyhlíží návrat do reprezentace © zimbio.com - Daniel Pudil by se mohl po téměř dvou letech vrátit do národního týmu

0

Líbilo se

24.01. - Příchod Pavla Vrby na reprezentační lavičku nemusí znamenat nový začátek jen pro národní tým. Návrat do mužstva vyhlíží i záložník Daniel Pudil. Ten předloni v květnu vypadl z výběru Michala Bílka, a přestože v klubu pravidelně nastupuje, šance na další mezinárodní zápas se mu otevírá až nyní.

"Musím říct, že ta schůzka byla fakt skvělá a pro mě takové první znamení, že se začíná blýskat na lepší časy. Už od chvíle, kdy mi ze svazu volali, že by se se mnou chtěl trenér sejít," říká Pudil o setkání s trenérem Pavlem Vrbou.

Ten strávil minulý víkend v Anglii, kde kromě Pudila viděl i další české hráče včetně Tomáše Rosického a Petra Čecha. Od těch se mu dostalo ujištění o ochotě reprezentovat, a tak si Vrba může začít skládat kostru budoucího mužstva. A protože zranění se nevyhýbají žádnému fotbalistovi, bude kouč potřebovat i hráče, kteří by v případě potřeby mohli zaskočit.

"Já byl vždycky hrdý, že můžu v nároďáku být. Ať jsem hrál, nebo jsem byl na tribuně. Řekl jsem mu, že nemám problém krýt někomu záda, pokud to on takhle bude chtít. Ať už jako levý obránce, nebo levý záložník," dává Pudil najevo, že právě taková role by mohla připadnout právě jemu.

K tomu, aby se do reprezentace vrátil, však musí i nadále v klubu hrát a podávat kvalitní výkony. Svůj vliv na pohodu českého záložníka může mít i současná situace Watfordu. Tým, jenž loni ještě s Matějem Vydrou v sestavě bojoval o postup do Premier League, se v letošní sezóně nachází až na patnáctém místě ligové tabulky.

Příležitost se psychicky zvednout budou mít Pudil a spol. už v sobotu. Nic jednoduchého na ně ale nečeká. V utkání domácího poháru narazí na Manchester City, tedy na druhý tým nejvyšší soutěže. Bude se tak opakovat střetnutí, které před rokem hráči Citizens ovládli v poměru 3:0.

"City mají skvělou formu. Za sezonu už ve všech soutěžích dali snad 105 gólů, to mluví za všechno. Mají nejlepší hráče z celého světa a my se můžeme jen pokusit o senzaci. Když nedostaneme hned na začátku nějaký hloupý gól, třeba budeme mít alespoň nějakou šanci," dodává Pudil, jenž sice ještě neví, jestli v zápase nastoupí, ale vzhledem k tomu, že pod novým trenérem zatím odehrál všechny duely, které mohl, je pravděpodobné, že se na trávníku přeci jen objeví.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
tom173 - 24.01. Odpovědět

to snad ne.. doufam ze bude vrba uprednostnovat limberskyho

tom173
Panyny - 24.01. Odpovědět

Náhodou minulou sezonu hrál Dan za Watford solidně,nevím popravdě,jak je na tom letos,ale minulá sezona byla slušná ( v některých zápasech ,neviděl jsem všechny)

Panyny
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články