Zpět na » Primera Division » Xavi: Girona může bojovat o titul

Xavi: Girona může bojovat o titul

Xavi: Girona může bojovat o titul © iconsport.photo - Cristhian Stuani

1

Líbilo se

09.12. - Girona je letos největším překvapením La Ligy. Aktuálně je baskický klub na druhé příčce hned za Realem Madrid, ale to jen díky prohře ve vzájemném duelu a horšímu skóre. Nyní před ní stojí další výzva v podobě Barcelony. Toto baskické derby na barcelonském olympijském svatostánku může hodně napovědět o ambicích Girony. Podle Xaviho klidně může bojovat o titul.

Girona je letos jednoznačně největším překvapením La Ligy. Tento klub od roku 2021 vede trenér Michel, bývalý výborný útočník Realu Madrid. Za zády mu stojí mocná City Group, jenž vlastní i Manchester City. Proto je klub schopný přivádět hráče jako Valentino Castellanos, Yangel Herrera a další, z klubů v rámci koncernu. Zároveň není úplně chudý a má skutečně pevné zázemí. V posledních letech ale pendloval mezi první a druhou ligou. Zpět do La Ligy postoupil pod Michelem skrze play-off před rokem. Vloni z toho bylo pěkné 10. místo.

Girona sice o pár hráčů jako Bueno nebo Castellanos přišla, ale dokázala je nahradit hráči jako Daley Blind, Eric García nebo Artem Dovbyk. Skvěle se chytil taky mladíček Sávio a Viktor Tsygankov, zimní posila z Dynama Kyjev. Výsledkem je tak průběžné druhé místo a pozornost a chvála celého fotbalového světa. Girona má aktuálně stejně bodů jako Real Madrid, ale má horší skóre a prohrála vzájemný duel. Nyní jí čeká zápas na Barceloně. Ten může hodně napovědět o tom, kam až Girona míří, a zda se třeba může stát senzace v podobě titulu. Podle Xaviho, trenéra zítřejšího soupeře, je to klidně možné.

Pro některé lidi je překvapením, že Girona společně s Realem Madrid vede ligu, ale pro nás to překvapení není. Michel je skvělý trenér s podobným stylem, jako máme my. Jsou excelentní. Prostě jim pogratulujte. Určitě mohou bojovat o titul. Vždyť jsou 4 body před námi. Líbí se mi jak útočí. Oni se ničeho nebojí. Jsou stateční, a to je dostalo do pozice, ve které nyní jsou," řekl Xavi před vzájemným duelem.

Gironě se daří

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články