Zpět na » Primera Division » Antoine Griezmann: 8 gólů od nesmrtelnosti

Antoine Griezmann: 8 gólů od nesmrtelnosti

Antoine Griezmann: 8 gólů od nesmrtelnosti © iconsport.photo - Antoine Griezmann

2

Líbilo se

22.10. - Antoine Griezmann je i v nové sezóně ve velké formě a fanoušci Atlética jsou rádi, že loňská vydařená sezóna nebyla po sezónách strádání výjimečnou. Včera hattrickem sestřelil Celtu Vigo. Francouzský útočník se pomalu ale jistě dostává k obrovské metě. Nyní mu chybí jen 8 gólů k tomu, aby se stal vůbec nejlepším střelcem historie Atlética Madrid.

Antoine Griezmann ve Francii neprorazil a už jako velmi mladý zamířil do Realu Sociedad. Přesun do Španělska byl trefa. Stal se hvězdou a po 5 sezónách v prvním týmu přestoupil do Atlética Madrid. To byl jeho životní krok. V prvních dvou sezónách dal 44 gólů. Jeho cenovka raketově rostla. Patřil mezi nejlepší a nejhodnotnější hráče světa. Griezmann je prostě značka kvality. Po superdrahém přestupu do Barcelony se to ale úplně nepotvrdilo, ačkoliv čísla neměl špatná. Nebylo to ono. Před dvěma lety se vrátil do Atlética na hostování a byl to propadák. Nejhorší sezóna kariéry.

Jenomže Diego Simeone v něj stále věřil a Griezmanna za pouhých 20 milionů eur přivedl zpět. Výsledek? Číselně nejlepší sezóna kariéry v La Lize. Posunul se na úplně jinou úroveň. Dal 15 gólů a na dalších 16 přihrál. Ve francouzském nároďáku začal hrát jakožto záložník a na mistrovství světa v Kataru byl neuvěřitrlný. V 32 letech přidal do své hry další aspekty a je komplexnější, než kdy dřív. Naprosto famózní hráč. Asi jsme už ani nedoufali, že Antoina Griezmanna v takové dormě ještě někdy uvidíme. No a podívejme se teď. Griezmann je v nominaci na Zlatý míč.

Famózní je i v této sezóně. Za 9 ligových zápasů dal už 7 gólů. Včera sestřelil Celtu Vigo hattrickem. První gól dal po vyloučení brankáře Villara z penalty, druhý přidal hodně šťastně, když uklouzl a balón z jeho kopačky šel do odkryté části branky. Dokonale nachytal gólmana, aníž by to sám chtěl. Hattrick pak dokonal tečovanou ránou z prostoru penalty. Skvělý výkon. Nyní mu chybí jen 8 gólů k tomu, aby se stal nejlepším střelcem klubové historie. V létě přitom odmítl obří nabídku ze Saudské Arábie. Takhle se pozná láska ke klubu.

Antoine Griezmann

David Suchý / twitter.com

Noviny
Nejnovější články