Zpět na » Primera Division » Vrátí se Fran García do Realu Madrid? Bílý balet musí jednat rychle

Vrátí se Fran García do Realu Madrid? Bílý balet musí jednat rychle

Vrátí se Fran García do Realu Madrid? Bílý balet musí jednat rychle © managingmadrid.com - Fran Garcia v dresu rezervního týmu Realu Madrid

0

Líbilo se

11.01. - Pokud bude Real Madrid chtít, aby se obránce Rayo Vallecano vrátil po sezóně k týmu, musí začít jednat velmi rychle. Cena levého krajního obránce na trhu roste a o třiadvacetiletého hráče je čím dál větší zájem, zejména ze strany klubů v anglické Premier League. Návrat Garcii do Realu by ale klub stál pět milionů eur, bude je chtít do hráče investovat?

Fran Garcia se stal žádaným zbožím mnoha týmů v Premier League a nejen tam, zájem o hráče je také ve španělské lize. Výstupní klauzule ve výši 10 milionů eur, za kterou by obránce mohl opustit Rayo Vallecano, je pro zájemce přijatelná. Zejména pokud si uvědomíme, že Chelsea loni v létě za Cucurellu zaplatila 60 milionů eur a nedávný přestup Alexe Morena z Betisu do Aston Villy vyšel na 13,5 milionu eur. Madridský mladík je tak se svou cenovkou vysoko v představách mnoha klubů a dá se očekávat, že by mohl ještě v zimě změnit své působiště.

Real Madrid, jak tvrdí španělský sportovní deník Marca, je každým dnem více přesvědčen, že by se mu návrat levého obránce mohl hodit. Pro tým by to znamenalo velkou úlevu, protože právě tato pozice je jediná, která v klubu nemá zdvojení a jediný hráč na tomto postup, Ferland Mendy je podrobován neúprosné kritice.

Návrat Frana Garcii do Realu Madrid by pro klub znamenal výdaj ve výši pěti milionů eur, protože se Bílý balet s Rayo Vallecanem dělí o ekonomická práva. Je třeba si připomenout, že Garcia přišel do Vallecas před dvěma sezónami, nejprve na hostování s opcí, kterou klub uplatnil.

Real Madrid hráče sleduje také proto, že i v případě jeho odchodu do jiného klubu, na základě podepsané dohody, inkasuje polovinu přestupní částky. Nicméně velmi reálně se myšlenky vedení Madridu nyní ubírají směrem k odkupu hráče zpět do týmu a jeho postupného začlenění do projektu po sezónu 2023/24.

Aktuální zájem mnoha klubů o levonohého obránce jednání Realu Madrid značně urychluje. Carlu Ancelottimu se hráč velmi líbí, ale konečné rozhodnutí o příchodu hráče bude na vedení klubu. Samotný Fran Garcia by ovšem nejraději rozehranou sezónu dokončil v Rayo Vallecano, klubu, který na něj vsadil a katapultoval ho do profesionálního fotbalu. Domnívá se, že pokud by nyní odešel, opustil by klub s mezerou na jednom z klíčových postů.

V této sezóně odehrál Fran Garca osmnáct z devatenácti oficiálních zápasů Raya a je druhým hráčem týmu s největším počtem odehraných minut v La Lize, překonal ho pouze Ivan Balliu, který nevynechal ani jedno utkání.

Andrea Suttnerová / marca.com

Nejnovější články