Zpět na » Primera Division » Luis Suárez: Kvůli tomu, jak se mnou Barcelona zacházela, jsem se i rozplakal

Luis Suárez: Kvůli tomu, jak se mnou Barcelona zacházela, jsem se i rozplakal

Luis Suárez: Kvůli tomu, jak se mnou Barcelona zacházela, jsem se i rozplakal © notasdefutbol.com - Luis Suárez

2

Líbilo se

11.10. - Luis Sárez přiznal, že jej způsob, jakým s ním v posledních týdnech svého angažmá v klubu zacházela Barcelona, jej donutil k pláči. Uruguayský střelec prozradil, že před svým odchodem do Atlétika Madrid mu mimo jiné nebylo ani dovoleno trénovat s ostatními hráči Barcelony.

„Byly to těžké dny. Rozplakal jsem se kvůli tomu, čím jsem si musel projít,“ přiznal Suárez poté, co jedním gólem přispěl k výhře Uruguaye 2:1 v kvalifikaci mistrovství světa nad Chile.

„Každý musí přijmout, když jeden cyklus přijde ke svému konci, ale nejvíce mě ranilo, jakým způsobem to probíhalo.“

Suárez se stal historicky třetím nejlepším střelcem Barcelony, když během svých šesti let v klubu nastřílel úctyhodných 198 gólů a klubu pomohl ke čtyřem titulům v La Lize, čtyřem domácím pohárům a zisku trofeje v Lize mistrů.

Rok před vypršením jeho smlouvy na Camp Nou jej ale nový trenér týmu Ronald Koeman informoval, že s ním nadále nepočítá a vyřadil jej z kádru, načež Suárez odešel jako volný hráč od Atlétika Madrid.

„Ne každý ví, co se stalo, ale nejhorší bylo jít na trénink a být poslán do jiné skupiny, protože jste nesměl hrát v tréninkových zápasech.“

„Moje žena viděla, jak jsem nešťastný, takže když přišla příležitost připojit se k Atlétiku, ani chvíli jsem nezaváhal.“

Suárez hned při svém debutu za Atlétiko Madrid zaznamenal dvě branky a týmu Diega Simeoneho přispěl k vysoké výhře 6:1 nad Granadou, než jeho tým dvakrát po sobě uhrál pouze bezbrankovou remízu s Huescou a Villarrealem.

Třiatřicetiletý útočník den před svým odchodem z Barcelony do Atlétika uspořádal emotivní tiskovou konferenci a jeho nyní již bývalý spoluhráč z útoku Lionel Messi posléze zkritizoval klub za způsob zacházení se Suárezem.

„Nepřekvapilo mě, že mě Messi veřejně podpořil. Na to ho znám až příliš dobře. Poznal, jakou bolest jsem prožíval a jak moc mě ranilo, že mě vyhodili,“ dodal Suárez.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články