Zpět na » Superpohár UEFA » Thomas Tuchel po triumfu Chelsea v Superpoháru UEFA: Změna gólmanů byla plánovaná

Superpohár UEFA - Thomas Tuchel po triumfu Chelsea v Superpoháru UEFA: Změna gólmanů byla plánovaná

Thomas Tuchel po triumfu Chelsea v Superpoháru UEFA: Změna gólmanů byla plánovaná © weaintgotnohistory.sbnation.com, fotbalportal.cz - Kepa a Mendy

1

12.08. - VIDEO Po vítězství v Champions League slaví Chelsea pod Thomasem Tuchelem další cennou trofej. V Superpoháru UEFA porazila Villarreal, vítěze Evropské ligy, 2:1 po penaltovém rozstřelu. Klíčová přitom byla Tuchelova strategie, když na konci prodloužení poslal do hry místo brankáře Édouarda Mendy Kepu Arrizabalagu. Vše pečlivě plánoval.

V severoirském Belfastu se odehrál zápas o Superpohár UEFA mezi Chelsea a Villarrealem. Do vedení šel anglický tým ve 27. minutě zásluhou Hakima Ziyecha. Ten musel o pár minut později střídat kvůli poraněnému ramenu.

Žlutá ponorka vyrovnala v 73. minutě, kdy se trefil Gerard Moreno. Šlo se do prodloužení, ve kterém však žádný další gól nepadl.

Zajímavá situace se udála před penaltovým rozstřelem. Kouč Thomas Tuchel totiž ve 119. minutě stáhl ze hřiště jedničku Édouarda Mendyho a mezi tři tyče se postavil Kepa Arrizabalaga. Tato taktika vyšla.

Španělský brankář vychytal Mandiho a Albiola, a Chelsea tak mohla slavit zisk další trofeje. Německý kouč po utkání uvedl, že měl vše naplánované.

„Nebylo to spontánní. Bavili jsme se o tom s brankáři. Když jsem sem přišel, udělali jsme to i v mém prvním utkání v poháru proti Barnsley.“

„Měli jsme nějaké statistiky, byli jsme dobře připraveni. Věděli jsme, že Kepa je v chytání penalt procentuálně úspěšnější.“

„Naši analytici i trenéři brankářů mi vše ukázali. Seznámili mě s daty. Poté jsme mluvili s hráči. Věděli jsme, že se to může stát. Oni o tom dobře vědí.“

„Je fantastické, jak to Eddy přijal. Je úžasné, že tento rozhovor proběhl už před zápasem s Barnsley. Od té doby to vědí.“

„Samozřejmě, že jsme potřebovali udělat to, co je dobré pro tým. Bylo to nutné. Jsem rád, že to fungovalo. Není to typická situace. Nakonec jsme vyhráli, takže jsme šťastní. Celý tým odvedl fantastickou práci.“

Chelsea tak půjde do startu nové sezóny Premier League v dobré náladě. V úvodním kole narazí na Crystal Palace. Bude jasným favoritem.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.