Zpět na » Liga mistrů » Proti komu se představí Češi v Lize mistrů? Čeká je Real i Atlético Madrid nebo Inter Milán

Proti komu se představí Češi v Lize mistrů? Čeká je Real i Atlético Madrid nebo Inter Milán

Proti komu se představí Češi v Lize mistrů? Čeká je Real i Atlético Madrid nebo Inter Milán © iconsport.photo - David Jurásek bude mířit s Benficou na postup

0

Líbilo se

31.08. - Los Ligy mistrů je za námi. Dočkali jsme se té klasické skupiny smrti, ve které letos uvidiíme PSG, AC Milán, Borussii Dortmund a anglický Newcastle. Letos ale můžeme vidět i 4 české reprezentanty, kteří se také utkají s pořádně zvučnými soupeři. Jedná se o Lukáše Horníčka v dresu Bragy, Ondřeje Lingra ve Feyenoordu, Davida Juráska v Benfice a Alexe Krále, který obléká dres Unionu Berlín.

Lukáš Horníček toho za první tým Bragy zatím moc neodchytal. Přes klubovou legendu Matheuse je cesta opravdu těžká. Trenér Artur Jorge mu ale věří jako dvojce a tak i on bude přítomen na zápasech, ve kterém se Braga utká nejen s Unionem Berlín, za který hraje Alex Král. Dostane se totiž na Santiago Bernábeu, kde se Braga i Union uktají s Realem Madrid. Tuto trojici ve skupině doplňuje italský šampion z Neapole. Zatímco Alex Král do těchto bojů určitě zasáhne, u 21letého mladíka Horníčka můžeme jen doufat, že to okolnosti dovolí a největší evropské jeviště si vyzkouší.

Stejně jako Alex Král, i Ondřej Lingr se k týmu hrajícímu Ligu mistrů teprve připojil. Ze Slavie přestoupil do týmu nizozemského mistra z Rotterdamu, tedy do Feyenoordu. A na skupinu, která ho čeká si asi taky nemůže stěžovat. Celek vedený Arne Slotem totiž čekají duely v Celtic Parku, s Laziem na olympijském stadionu v Římě a také na moderním stadionu Atlética Madrid. Feyenoord navíc nebude bez šance na postup. Vše je v této skupině prakticky otevřené. Šance na evropské poháry v jarní fázi jsou tu skutečně velké, i kdyby to měla být "jen" Evropská liga.

I Lingrův spoluhráč ze Slavie David Jurásek vyměnil klub. Přestoupil jako velký příslib do Benficy Lisabon, která si jako portugalský mistr taktéž zahraje Champions League. Reprezentačního beka čeká v základní skupině výlet do Španělska, kde se nakrátko domovem hráčů stane stadion Realu Sociedad. Zahraje si taktéž na slavném San Siru s Interem Milán a je tu také nepříjemný a nepředvídatelný Red Bull Salzburg. Od Benficy se ale očekává postup a cokoliv jiného než Evropa na jaře bude prostě velký neúspěch.

Alex Král a Robin Gosens

David Suchý / uefa.com

Nejnovější články