Zpět na » Konferenční liga » Z amatérského Arzignana do finále Konferenční ligy: Uspěje Italiano s Fiorentinou?

Konferenční liga - Z amatérského Arzignana do finále Konferenční ligy: Uspěje Italiano s Fiorentinou?

Z amatérského Arzignana do finále Konferenční ligy: Uspěje Italiano s Fiorentinou? © iconsport.photo - Trenér italské Fiorentiny, Vincenzo Italiano, na tiskové konferenci před finále Konferenční ligy

0

Líbilo se

07.06. - PREVIEW Trenér Fiorentiny, Vincenzo Italiano, by v případě úspěchu ve středečním pražském finále Konferenční ligy dokázal, že je ve fotbale možné úplně vše. Ještě před pěti lety trénoval Arzignano, amatérský fotbalový klub ve čtvrté lize, nyní je s Fialkami na prahu historického úspěchu. Do cesty se mu ale postaví houževnatý West Ham, který sice není favoritem, ale pro vidinu pohárové Evropy je ochoten na hřišti nechat i duši.

Po náročném debutu italského trenéra na lavičce Vigontina San Paolo v sezóně 2016/17, vyhrál Vincenzo Italiano s Arzignanem o rok později čtvrtou italskou ligu, v roce 2019 postoupil s Trapani ze Serie C a v roce 2020 pomohl Spezii do italské první ligy. Po přesunu do Fiorentiny se rychle přizpůsobil odlišnému hernímu stylu a dokázal potvrdit své kvality.

Dnes večer, o pět později, se pohádkový cyklus může uzavřít. Vincenzo Italiano se pokusí s Fiorentinou uspět ve finále Konferenční ligy a dát punc své mimořádné práci, kterou započal v amatérském fotbale před pouhými pěti lety. Vincenzo Italiano je moderním typem trenéra, jež se ispiroval v legendárním Arrigu Sacchim, odkoukal mnohé od Guardioly a přidal vlastní um.

Vincenzo Italiano razí myšlenku, že výsledky se dostaví jen tehdy, kdy bude klub stavět do středu organizaci celého týmu, a ne jednotlivé hráče. A ve Fiorentině to funguje, fialky v Praze večer odehrají šedesátý zápas sezóny, na který se bude vzpomínat každopádně. Je to druhé velké finále během posledních čtrnácti dnů.

Porážka v Coppa Italia Fiorentinu bolela, ale hodila vše za hlavu a velmi touží po 22 letech do Toskánska přivést nějakou trofej. Ať nikdo fanouškům netvrdí, že je Konferenční liga podřadný pohár, jen se podívejte, jakou kam až došel Mourinhův AS Řím, který loni premiérový ročník soutěže vyhrál. Každý tým má svou „Ligu mistrů“ a pro Fiorentinu je to dnes večer Konferenční liga. S laskavým dovolením West Hamu.

Angličané jsou houževnatí, mají skvělé hráče, možná jsou méně týmoví než Fiorentina, ale zkušenější a fyzicky lepší. To vše bude hrát ve středu večer v Edenu roli. Narvaný bude k prasknutí a italská média se ptají, jak je možné, že UEFA pro finále KL vybrala pouze dvacetitisícový stadion?


Předpokládané sestavy finále Konferenční ligy

FIORENTINA (4-2-3-1): Terracciano; Dodô, Milenkovic, Igor, Biraghi; Amrabat, Mandragora; Nico Gonzalez, Bonaventura, Ikoné; Jovic

WEST HAM (4-2-3-1): Areola; Coufal, Zouma, Aguerd, Cresswell; Rice, Souček; Bowen, Paquetá, Benrahma; Antonio

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, calciomercato.com

Nejnovější články