Zpět na » Ostatní » Callum Styles: Kevin Csoboth je hrdina

Callum Styles: Kevin Csoboth je hrdina

Callum Styles: Kevin Csoboth je hrdina © iconsport.photo - Kevin Csoboth

0

Líbilo se

24.06. - Skupina A byla dohrána a zápas mezi Skotskem a Maďarskem nabídl drama. Opticky byli lepší Skotové, ale větší šance si vytvořili Maďaři, kteří dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. V posledních 15 minutách kromě tyčky došlo ke spornému momentu ve vápně Maďarska, když skotský hráč po kontaktu upadl, ale faul se nepískal. V poslední minutě nastavení se vydali Maďaři do poslední šance a byl z toho jediný gól zápasu. Národním hrdinou se stal Kevin Csoboth, který přiblížil Maďarsko k postupu do osmifinále EURO 2024.

EURO 2024: Ohlasy aktérů

Trenér Skotska, Steve Clarke: „Měli jsme velké ambice být prvním týmem v historii Skotska, kterému se podaří postoupit ze základní skupiny. Byl to otevřený zápas, o kterém rozhoduje první gól.”

„Byl to zápas o jediném gólu. V prvním poločase jsme kontrolovali hru, ale nevytvořili jsme si prakticky nic. Na konci jsme zápas otevřeli, vytvořili si i šance, ale neproměnili. Dva body by nám nestačily a ze snahy vstřelit gól, jsme inkasovali. Chce to čas, abychom si později mohli rozebrat, co bylo příčinou této prohry.”

Brankář Skotska, Angus Gunn: „Všichni jsme velmi frustrovaní. Cítili jsme, že můžeme uspět v tomto zápase, byli jsme lepší. Ke konci zápasu jsme se tlačili do útoku, ale místo toho jsme inkasovali. Všichni viděli, jak jsme byli blízko k postupu. Jsem velmi smutný i za naše fanoušky.”

Obránce Skotska, Jack Hendry: „Jsem zdevastovaný. Nálada v šatně je na bodu mrazu, všichni jsme skleslí. Je to jeden z nejhorších momentů, jaký jsem ve fotbale zažil. Je velmi těžké to spolknout.”

Steve Clark


Trenér Maďarska, Marco Rossi: „Skotsko drželo více balón, zejména v prvním poločase. Druhý poločas byl více nahoru-dolů. Objektivně mohu říci, že se jednalo o vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli více šancí. Oni více drželi míč, ale myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát.”

„Skotsko podalo odvážný výkon. Věděli jsme, že to bude fyzicky náročný zápas. Oba týmy mohly skórovat.

Záložník Maďarska, Callum Styles: „Je to neuvěřitelný pocit vstřelit vítězný gól v poslední minutě, který by chtěl zažít asi každý. Kevin je špičkový hráč, hrdina, co dokázal pro svůj národ.”

„Oba týmy nechaly na hřišti všechno; remíza nic neřešila, šlo jenom o výhru. Naštěstí jsme zvládli závěr zápasu. Měli jsme šance, trefili břevno i tyčku. Už to vypadalo, že to skončí remízou a nevyjde to, ale naštěstí Kevin Csoboth rozhodl.”

Brankář Maďarska, Péter Gulácsi: „Doufal jsem, že vstřelíme gól, zejména v posledních patnácti minutách. Měli jsme několik šancí rozhodnout zápas. Gól v poslední minutě; o tom je fotbal a jsem velmi šťastný za to.”

Hrdina zápasu - Kevin Csoboth


Přečtěte si také: Ronald Koeman: Zápasy s Francií jsou vždy složité

David Mikoška / fotbalportal.cz

Nejnovější články