Zpět na » Ostatní » Češi postupují na Euro. Hrdinou proti Moldavsku se stal proklínaný Tomáš Chorý

Češi postupují na Euro. Hrdinou proti Moldavsku se stal proklínaný Tomáš Chorý

Češi postupují na Euro. Hrdinou proti Moldavsku se stal proklínaný Tomáš Chorý © iconsport.photo - Tomáš Chorý

0

Líbilo se

20.11. - REVIEW Pro naší reprezentaci naprosto klíčový zápas. Zpackaná kvalifikace, jenž byla přitom rozeběhnutá výborně. Nyní jsme v Olomouci potřebovali remízu na to, abychom v létě zamířili do Německa na Euro. Ta ale nakonec nebyla potřeba. Za posledních pár zápasů nejlepší český výkon vedený kritizovaným Tomášem Chorým, jenž znamenal výhru 3:0, nás posouvá dál na Euro.

Česko - Moldavsko 3:0

Branky: 14. Douděra, 72. Chorý, 90. Souček

Česko: Staněk -Masopust, Vitík, Zima, Holeš, Douděra - Souček, Provod (77. Lingr), Sadílek (58. Král)- Chorý 
(86. Chytil)- Hložek (58. Kušej)

Moldavsko: Rallean - Revenco (46. Cojocaru), Craciun, Baboglo, Posmac, Reabciuk - Postolachi, Rata (78. Stina), Calimacov (59. Platica), Motpan (46. Damascan) - Nicolaescu (65. Cojocari)

Moldavsko mělo celkem dobrý úvod do utkání, i díky návratu obránce Reabciuka, jenž chyběl v prním vzájemném duelu. Dostali jsme se ale do tempa, jehož výsledkem byl únik Davida Douděry, netradičně na levé straně, který si skvěle poradil s moldavským gólmanem. Na druhé straně ale Moldavci občas také zahrozli, jako třeba Motpan. Ten se ocitl sám na vzdálenější tyči, ale zakončení mu díky bohu nevyšlo. Chyby ale celkem kupil Tomáš Holeš. Naštěstí však Jindřich Staněk nečelil žádné šanci, ze které mohl inkasovat.

Výrazně českému týmu po změně stran pomohl Moldavec Baboglo. Za loket do obličeje Tomáše Chorého viděl druhou žlutou kartu. Českou hru hodně oživil střídající Vasil Kušej. Skoro jisté rozhodnutí měl po Provodově přímém kopu na kopačce Chorý. Přiťuknutí od Součka pro něj ale bylo složité a neporadil si s ním. Svou perfektní hlavičkou ale o pár minut později zaváhání napravil gólem. Plzěňský útočník mohl přidat i další gól. Jeho volej ale letěl nad moldavskou branku. Zvýšit mohl i Lingr. Ani natřikrát však nepropálil Moldavce. Pojistku však nakonec přeci jen přidal Tomáš Souček. Tato výhra nás tak posouvá na Euro. Byl to porod, bolel, ale vyšel a my se těšímě do Německa!

David Douděra

David Suchý / fotbal.cz

Nejnovější články