Zpět na » Ostatní » Petr Rada: IQ nula, není co dodat. Coufal už se asi cítí jako Ronaldo

Petr Rada: IQ nula, není co dodat. Coufal už se asi cítí jako Ronaldo

Petr Rada: IQ nula, není co dodat. Coufal už se asi cítí jako Ronaldo © iconsport.photo - Vladimír Coufal

1

Líbilo se

19.11. - Když tak slyšíte o tom, jak se předvedl Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Jan Kuchta, určitě vám na mysl půjde i dnes už celkem úsměvná situace s partou okolo Tomáše Ujfalušiho z roku 2009. Tehdy byl trenérem národního týmu Petr Rada. Známý bouřlivák dnes trénuje pržaskou Duklu, ale i on se samozřejmě vyjádřil k poslednímu incidentu. Reprezentanty nešetřil.

To, co předvedl Coufal, Brabec a Kuchta není pro český fotbal nic tak neznámého nebo ojedinělého. V roce 2009 to během reprezentačního srazu podobně předvedla parta okolo Tomáše Ujfalušiho. Ta slavila Ujfalušiho narozeniny po prohraném duelu, nikoliv před klíčovým zápasem, tak jako nyní trio hříšníků. Některé hlášky z této kauzy se stali legendárními a hned několikrát si v té době kapitán reprezentace Ujfaluši svými vyjádřeními naběhl. No nebylo to dvakrát šťastné. Na vyjádření Coufala, Brabce a Kuchty budeme samozřejmě netrpělivě čekat.

V roce 2009 byl trenérem reprezentace Petr Rada. Moc dobře tak ví, co se odehrává v hlavě Jaroslava Šilhavého. Ani thedy nebyla reprezentace v kdovíjaké formě a fanoušky to nahněvalo. Nějaké paralely tu tak jsou. Petr Rada je znám tím, že nejde pro ostrá slova daleko. Proslul jako velký bouřlivák a ačkoliv dnes trénuje ve druhé lize Duklu, stále se čas od času k něčemu trefně vyjádří a proběhne to českým internetem. Nemlčel samozřejmě ani v případě tohoto skandálu před zápasem s Moldavskem. Trio reprezentantů vůbec nešetřil.

Jako hráč jsem svatý nikdy nebyl, ale tohle bych si nikdy nedovolil. Zvlášť před klíčovým zápasem kvalifikace o mistrovství Evropy. Tohle mi prostě hlava nebere. IQ nula, k tomu nejde co dodat. Coufal hraje za West Ham, tak jestli se už cítí jak Ronaldo? Jenže ani Ronaldo, ani Messi by si něco takového před tak velkým zápasem přeci netroufli. Pivo v kroužku někde na hotelu, to bývalo a bude. V naší době nebyly mobily, takže nás nikdo nefotil a mohli jsme tvrdit, že jsme nikde nebyli. Ale dneska? Vyrazit někde do velkého klubu, kde vás všichni poznají, to je jako jít do televize. Absolutně nezodpovědné. Za trenéry se postavili. A teď jim provedou tohle? Neuvěřitelný exces, který uškodí obrazu celého českého fotbalu," řekl Petr Rada.

Petr Rada

David Suchý / ctk.cz

Nejnovější články