Zpět na » Ostatní » Tomáše Čvančaru v reprezentaci přeci jen uvidíme. Šilhavý ho donominoval po gólu proti Wolfsburgu

Tomáše Čvančaru v reprezentaci přeci jen uvidíme. Šilhavý ho donominoval po gólu proti Wolfsburgu

Tomáše Čvančaru v reprezentaci přeci jen uvidíme. Šilhavý ho donominoval po gólu proti Wolfsburgu © iconsport.photo - Tomáš Čvančara

1

Líbilo se

12.11. - Jaroslav Šilhavý šokoval svým výběrem nominace pro klíčová utkání s Polskem a Moldavskem. Místo bundesligového Tomáše Čvančary se v ní totiž objevil Tomáš Chorý. Veřejnost to vůbec nebere pozitivně. Po gólu do sítě Wolfsburgu se ale Šilhavý rozhodl přehodnotit své rozhodnutí a Čvančaru vedle Davida Zimy donominoval. Mluví přitom o "formě".

Jaroslav Šilhavý snad už ničím nepřekvapí. Odepsaný trenér, který za mě jistojistě odejde po kvalifikaci na Euro, nehledě na výsledek. Je na něm vidět, že toho má dost, že už prostě nechce. Čekají nás klíčové duely s Polskem a Moldavskem, které nás mohou posunout na Euro v Německu. Postup je velmi blízko a měl by být povinností. Jenomže Jaroslav Šilhavý, jenž ztratil veškerou zbývající důvěru fotbalové veřejnosti, opět všechny nahněval svou nominací, ze které vynechal Tomáše Čvančaru, útočníka bundesligového Mönchengladbachu.

Místo něj se v nominaci objevil Tomáš Chorý. Ten je aktuálně jednou z opor Viktorie Plzeň, ale drtivá většina fanoušků by přesto v nominaci nechala Čvančaru. V minulých duelech mladý útočník úplně nepřesvědčil, poslední gól dal v Německu v září a navíc tu byly zprávy o sporu právě s trenérem Šilhavým. Rozhodně by nebyl prvním. Antonín Barák může vyprávět. Stále je to ale hráč s ohromnou kvalitou, který má na to zápasy rozhodovat, což už neprokázal jen ve Spartě, ale právě i v bundesligovém angažmá. Jaroslav Šilhavý mluvil o jeho špatné formě.

Tomáš Čvančara se ale o víkendu gólově prosadil do sítě Wolfsburgu a heleme se. Hned druhý den nová zpráva o dvou donominovaných hráčích. K týmu se přidá stoper David Zima a právě Tomáš Čvančara. Co tak najednou? Že by jeden gól při přesvědčivé výhře nad Wolfsburgem všechno změnil? Zřejmě ano. Nezdá se vám to ale spíše tak, že tím Šilhavý chtěl zmírnit tlak veřejnosti, a Čvančara mu k tomu dal dokonalou záminku jedním gólem? Přece nemůžeme mluvit o formě, když se útočník trefí jednou za 2 měsíce. Jeden zápas formu nedělá a na to, abychom věděli, že Čvančara je kvalitní, ten gól nepotřebujeme, to už dávno víme.

Zareagoval na moje slova o sportovní formě tím nejlepším možným způsobem, když v pátečním bundesligovém zápase otevřel skóre a hrál dobře. Už na tiskové konferenci jsme říkali, že bychom si takovou reakci představovali. Bylo by skvělé, kdyby na to navázal i proti Polsku nebo Moldavsku,“ řekl Jaroslav Šilhavý k donominování Čvančary do reprezentace.

Tomáš Čvančara

David Suchý / fotbal.cz

Nejnovější články