Zpět na » Ostatní » Dojemný příběh o Francku Ribérym a jeho lidské stránce

Dojemný příběh o Francku Ribérym a jeho lidské stránce

Dojemný příběh o Francku Ribérym a jeho lidské stránce © iconsport.photo - Franck Ribéry kariéru ukončil v Salernitaně

0

Líbilo se

09.09. - Franck Ribéry je bezsporu jedním z nejlepších fotbalistů moderní éry. Má za sebou neskutečnou kariéru plnou úspěchů, ale i kontroverzních momentů a skandálů. Ovšem nic to nemění na tom, že to není jen famózní fotbalista, ale i muž na správném místě, jak nyní potvrdil jeho bývalý spoluhráč z Fiorentiny Lorenzo Venuti. Přišel s opravdu dojemným příběhem.

Franck Ribéry je modlou. Jeden z nejlepších techniků fotbalové historie. Legenda francouzského fotbalu i Bayernu Mnichov, kde strávil dlouhých 12 let. Během nich se stal opravdovou ikonou. Na závěr své kariéry zamířil do Itálie. Konkrétně do Fiorentiny, kde strávil 2 sezóny, než se přesunul do Salernitany. ke své poslední kapitole. Ve Fiorentině si zahrál i s jistým Lorenzem Venutim. Obránce aktuálně hrající v Lecce strávil ve Fiorentině 4 sezóny a podělil se o svůj zážitek s francouzskou ikonou, která opravdu dojímá.

Byl to rok 2021, když jsem byl ve Fiorentině. Můj táta onemocněl. Měl rakovinu. Bylo to pro mě opravdu těžké období. Nebylo lehké se usmívat, být veselý. Když jsem se to dozvěděl, zhroutil se mi svět. Bál jsem se a byl jsem zmatený. Mluvil jsem s klubovými doktory, aby mi to celé nějak vysvětlili. Vzal jsem si je prostě stranou, ptal se na otázky, aby jsem to alespoň nějak pochopil. Vedle v místnosti byl Franck Ribéry a všechno slyšel. Nevěděl jsem o tom,"

Poté mě viděl v šatně smutného, přišel za mnou a řekl mi, že nám trenér dal na zítra volno a že by chtěl poznat mýho tátu. Bylo to prostě gesto, co nemusíte udělat. Bylo to úžasné. Vzal jsem ho tedy tam, kde žili rodiče. Tohle je pro mě to, co znamená být mužem. A není to proto, že jeho jméno je Ribéry. Je to gesto, za které nic nedostanete zpátky. Bez žádné pozornosti. Bylo to prostě tajemství mezi mnou a jím," řekl Lorenzo Venuti o zážitku s Franckem Ribérym.

Franck Ribéry a Lorenzo Venuti

David Suchý / labaroviola.com

Nejnovější články