Zpět na » Ostatní » Nominace národního týmu na zápasy s Albánií a Maďarskem

Nominace národního týmu na zápasy s Albánií a Maďarskem

Nominace národního týmu na zápasy s Albánií a Maďarskem © iconsport.photo - Na Čvančarovu formu se budeme spoléhat

0

Líbilo se

29.08. - Kvalifikační skupinu o Euro v Německu mají naši reprezentanti rozjetou skvěle. Díky výhře nad Polskem a jeho ztrátám jsme ve vedení a máme náskok 1 bodu nad Albánií, která bude na nadcházejícím srazu našim soupeřem společně s Maďarskem, které vyzveme v Puskas Areně v rámci přátelského duelu. A jak pro tyto dva zápasy složil nominaci kouč Šilhavý?

Brankáři: Zde nalezneme jednu změnu oproti poslednímu srazu, kdy byl vedle Jiřího Pavlenky a Tomáše Koubka nominován ještě Tomáš Vaclík. Ten si až nyní našel nové angažmá po konci v Huddersfieldu a nemá herní praxi. Překvapením tedy zřejmě není, že ho v nominaci nahradil Jindřich Staněk z Viktorie Plzeň. O jedničce pro zápas s Albánií asi nemusíme ani mluvit. Jiří Pavlenka v Brémách chytá pravidelně, za svůj výkon proti Freiburgu byl zvolen brankářem kola a jistotou byl i na předchozích srazech.

Obrana: Žádné překvapení tu jako na minulém srazu, kdy byl nominován Jugas, nenajdeme. Máme tu stálici v podobě Jakuba Brabce. Na postech stoperů ale zřejmě opět uvidíme duo pražských S a to Tomáše Holeše s Ladislavem Krejčím, kteří se na minulých srazech prezentovali skvěle. Krejčí je navíc gólový. Uzdravený je ale také stoper Turína David Zima a v nominaci je také Stronati. Na krajích bude mít Jaroslav Šilhavý k dispozici Vladimíra Coufala, Davida Douděru a Jaroslava Zeleného, jakožto levého beka. Nahradí v základu zraněného Davida Juráska.

Tomáš Holeš

Záloha: Stálice a kapitán Tomáš Souček samozřejmě nesmí chybět. Nechybí ani Šilhavého oblíbenec Král, který plynule zaplul do základní sestavy Unionu Berlín. Stejně jako na minulém srazu můžeme na hřišti vidět oba bratry Sadílky. Je tu i Lukáš Provod. Ten ve Slavii nastupuje jako levý wing-back, takže není vyloučeno, že by si při asbenci Juráska mohl tento post vyzkoušet i v národním týmu. Nechybí samozřejmě čerstvá posila Wolfsburgu Václav Černý, hrdina posledního srazu, a také Ondřej Lingr, jenž právě dokončil transfer do Feyenoordu.

Útok: Asi tu také nenajdeme žádné velké překvapení. Po zranění se do nominace vrací Tomáš Čvančara, který chytil skvělou formu po přestupu do Mönchengladbachu a zaslouží si hrát. Naopak Jan Kuchta zatím nevypadá úplně nejlépe, stejně tak jeho protějšek ze Slavie Václav Jurečka, který se vysloveně trápí. V posledních zápasech nehrál nejlépe ani jeho spoluhráč Mojmír Chytil. Jenomže koho jiného bychom za ně chtěli při přetrvávajícím zranění Patrika Schicka. Chybět samozřejmě nesmí ani Adam Hložek.

Adam Hložek

David Suchý / fotbal.cz

Nejnovější články