Zpět na » Ostatní » Kapitán Lens Fofana má velmi blízko k podpisu s Al-Nassr

Kapitán Lens Fofana má velmi blízko k podpisu s Al-Nassr

Kapitán Lens Fofana má velmi blízko k podpisu s Al-Nassr © iconsport.photo - Seko Fofana je největší hvězdou Lens

0

Líbilo se

27.06. - Jako kapitán vedl Racing Lens jako kapitán v posledních sezónách, ve kterých byl jedním z vůbec nejlepších záložníků celé Ligue 1. Letos z toho bylo o bod druhé místo a postup do Ligy mistrů. Pohádka, ve které hraje Seko Fofana hlavní roli. Pokračování už ale bude bez něj. Dostal nabídku z Al-Nassr, jenž je pro něj neodolatelná a s největší pravděpodobností jí příjme.

Seko Fofana v akademii zažíval atmosféru velkoklubu. Hrával totiž za Manchester City. Na seniroské úrovni se ale neprosadil a hostoval ve Fulhamu a Bastii. Jenže až přestup do italského Udinese se pro něj stal klíčovou kapitolou. Už v Itálii na něm bylo vidět, že má potenciál dosáhnout velkých věcí a že je lídr. Po 4 sezónách se rozhodl pro návrat do Francie. Vybral si Lens a zase to byla skvělá volba. Už během své první sezóny zářil a jeho výkony gradovaly. Jako kapitán Lens se zařadil mezi nejlepší hráče celé soutěže.

Letošní ročník byl pro Fofanu životní. Dal 7 gólů a 5 asistencí, což ze středu zálohy rozhodně není k zahození, ale především svými famózními výkony dovedl Lens ke druhému místu v ligové tabulce. V konečném zůčtování Lens chyběl na PSG jeden jediný bod. Druhé místo ale znamená postup do Ligy mistrů, což je po letech pendlování mezi první a druhou ligou senzační úspěch. Předpokládalo se, že Fofana jako hrdý kapitán odolá i vábení větších klubů z ciziny a s Lens si Ligu mistrů vyzkouší. To se ale nestane.

Seko Fofana totiž dostal nabídku, která prostě v jeho pozici nelze odmítnout. 28letý rodák z Paříže aktuálně pobírá roční plat okolo 1,5 milionu eur. To je na Lens poměrně dost, ale kolem a kolem je to neúměrné jeho kvalitám. To saudskoarabský Al-Nassr nabízí 28letému záložníkovi nesrovnatelně větší obnos. I pro Lens bude nabízených 40 milonů eur neodmítnutelných. Vše vypadá na velmi dobré cestě a bohužel se tak budeme muset smířit s tím, že nejlepší záložník Ligue 1 už prostě nebude k vidění v Evropě, ale v Saudské Arábii.

David Suchý / twitter.com

Noviny
Nejnovější články