Zpět na » Ostatní » Jaroslav Šilhavý odhalil nominaci na zápasy s Faerskými ostrovy a Černou Horou

Jaroslav Šilhavý odhalil nominaci na zápasy s Faerskými ostrovy a Černou Horou

Jaroslav Šilhavý odhalil nominaci na zápasy s Faerskými ostrovy a Černou Horou © iconsport.photo - Navázat musíme na výkon s Polskem

0

Líbilo se

03.06. - Český tým během reprezentační pauzy čeká zápas Kvalifikace na Euro na Faerských ostrovech a přátelské utkání s Černou Horou. Trenér Jaroslav Šilhavý ukázal nominaci, ve které překvapivě není Antonín Barák, jenž měl prý problém z pravidly. Poprvé se v ní naopak ukáže bývalá hvězdička Příbrami a Slavie Jan Matoušek, aktuálně hrající za Bohemians.

Po skvělé výhře nad Polskem v pražském Edenu má český tým cestu na Euro skvěle rozjetou. Jenže fantastický výkon rychle zastínila bída v Moldavsku. Neschopnost se prosadit proti soupeři o několik úrovní pod námi. Doufejme tedy, že zápas s outsiderem na Faerských ostrovech nedopadne obdobně. Soupeře bez zvučných jmen prostě nesmíme podcenit. Po tomto kvalifikačním duelu nás ještě čeká přátelské utkání v černohorské Podgorici, kde vyzveme domácí. To bude krásná šance pro nováčky, kteří ukáží co v nich je. Koho Jaroslav Šilhavý do nominace zahrnul?

Brankáři - Stálice v podobě Jiřího Pavlenky a Tomáše Vaclíka tentokráte doplňuje Tomáš Koubek. Ten se při zranění Gikiewicze dostal zpět do branky Augsburgu a na konci sezóny byl velkou oporou tohoto celku. Jeho polský konkurent v létě odchází a on si hlasitě říká o post jedničky. Na rozdíl od něj není v nominaci nikdo z české ligy a je to pochopitelné. Jindřich Staněk nemá formu, dělá chyby, Ondřej Kolář už na tom taky byl lépe a tak se nejvíce řešilo jméno ligového mistra Matěje Kováře ze Sparty. Na svou šanci si ale ještě počká.

Tomáš Koubek

Obránci - Obrana je opět v reprezentaci málo zkušená. Známá a zkušená jména Jakuba Brabce a Vladimíra Coufala doplní nové tváře reprezentace, které se ale proti Polsku ukázaly skvěle. Mluvím zejména o Davidu Juráskovi a kapitánovi Sparty Ladislavu Krejčím. Možná trochu překvapivé je zařazení Jakuba Jugase, ten se ale v polské Cracovii dostal do solidní formy. Posilou určitě bude návrat Davida Zimy ze zranění. Ten nehrál zápas od ledna. Dále tu uvidíme Holeše, Zeleného, Stronatiho a Douděru. Pro zápas s Černou Horou ale nebudou k dispozici hned 4 obránci. Konkrétně Holeš, Jurásek, Krejčí a Coufal.

Jakub Jugas

Záložníci - Záloha má opět většinou původ ve Slavii. Je v ní kapitán Souček, který stejně jako Coufal nebude hrát s Černou Horou, Alex Král, jenž čerstvě podepsal s Unionem Berlín a i dva aktuální hráči sešívaných. Jedná se o Lukáše Provoda a Ondřeje Lingra, kteří mají dohromady pouze 11 startů. K dsipozici je i hvězda Twente Václav Černý. Poprvé od roku 2011 si navíc bok po boku mohou zahrát sourozenci. Černého spoluhráč z Twente Michal Sadílek si to bude moci užít s bratrem Lukášem, který čerstvě oslavil titul se Spartou.

Lukáš Sadílek

Útočníci - Opět bez Patrika Schicka, ale se sílou z domácí soutěže. Vedle Adama Hložka, který hrál v minulých zápasech velmi dobře, jsou tu hned 4 zástupci Fortuna Ligy. Šilhavý bude vedle ligového šampiona Kuchty spoléhat i na Václava Jurečku. Žádný český fotbalista nemá takovou formu jako on. 5 zápasů a 12 gólů je prostě něco šíleného. Oba dva se od týmu odpojí před zápasem s Černou Horou. Toto trio doplní čerstvá posila Slavie Mojmír Chytil a stále kmenový hráč sešívaných Jan Matoušek, jenž si první reprezentační nominaci vysloužil skvělými výkony v Bohemians.

Jan Matoušek

David Suchý / fotbal.cz

Nejnovější články