Zpět na » Ostatní » Dide: Který fotbalista se skrývá pod maskou rappera z Premier League?

Dide: Který fotbalista se skrývá pod maskou rappera z Premier League?

Dide: Který fotbalista se skrývá pod maskou rappera z Premier League? © hypebeast.com - Který fotbalista se skrývá pod maskou rappera z Premier League?

0

Líbilo se

21.04. - VIDEO Jako kdyby Premier League tuto sezónu nebyla už tak strhující, jeden hráč z této soutěže si našel čas vydat rapovou píseň. Maskovaný umělec pod jménem Dide vydal track jménem Thrill a za sedm dní stihl nasbírat tři čtvrtě milionu zhlédnutí. V Premier League však žádný hráč se jménem Dide nehraje, a tak fanoušci začali bádat, kdo se ukrývá pod maskou.

Lidé si myslí, že jde o útočníka Arsenalu Eddieho Nketiaha. Dide je prý anagram pro jméno Eddie. Toto domnění podporuje i text písně, protože se v něm objevují fráze jako: „Můj tým stále vítězí,“ nebo „Každý zápas je jako finále,“ což odkazuje na souboj o titul Arsenalu a Manchesteru City.

Dide se poprvé objevil před několika měsíci na Instagramu. Jeho popisek zní: „Doma rapperem. Na hřišti fotbalistou.“ Hudebník však nedávno možná naznačil, že se nejedná o Nketiaha, protože přídal příspěvek s popiskem: „Je to o tom čase, kdy přemýšlíme mimo vápno,“ což by mohlo poukazovat na to, že se nejedná o útočníka.

From being dropped by Chelsea academy to starring for Arsenal, Eddie Nketiah  has seen it all | Sports News,The Indian Express

Někteří hráči už museli fanoušky ujišťovat, že se nejedná o ně. V podcastech to řekli Michail Antonio a Callum Wilson. „Řekl jižní Londýn, velký hráč Premier League. Já to nejsem,“ prohlásil Antonio.

West Ham reluctant to sell Michail Antonio despite striker confirming talks  over possible January move | Evening Standard

Eddie Howe gives Callum Wilson honest message about England chances | The  Independent

Pravda je taková, že aktuálně nikdo netuší, kdo by to mohl být. Proto se BBC zeptalo experta DJ Kennyho Alstara z rádio BBC Radio 1: „Myslím si, že to je útočník Arsenalu Eddie Nketiah. Prostě z něj Nketiaha cítím. Má londýnský přízvuk a jeho producent Steel Banglez je také z Londýna.“

BBC Radio 1Xtra - Kenny Allstar

Co si ale myslí další experti? BBC se zeptalo také výzkumníka umělé inteligence Matta, který se svými systémy provedl analýzu vokálů z track Thrill. AI je prý z 80-90 procent přesvědčená, že jde o Nketiaha. Z 20 procent hlas připomíná Zahu. Matt ale dodal, že jeho systém není perfektní a musel by udělat více testů, aby si mohl být jistý. „Normálně jsem s daty celkem opatrný. Tady jsem to udělal vážně rychle, takže jsem neodvedl perfektní práci. Ale vypadá to docela povedeně,“ zdůraznil.

Ať už je Dide kdokoliv, s rapem to očividně myslí vážně. Na svojí webové stránce prodává i merch, například trička stojí 50 liber. Stránky obsahují také jeho popis, kde se píše, že je z Velké Británie a svou maskou odděluje životy hráče Premier League a umělce. Dide také sdělil, že nebude podávat žádné rozhovory, ale máme být ve střehu, takže možná další informace nakonec přijdou.

Nikolas Kočica / bbc.com

Noviny
Nejnovější články