Zpět na » Ostatní » Kazachstán šokoval Dánsko. Otočil z 0:2 na 3:2 během posledních 20 minut

Kazachstán šokoval Dánsko. Otočil z 0:2 na 3:2 během posledních 20 minut

Kazachstán šokoval Dánsko. Otočil z 0:2 na 3:2 během posledních 20 minut © uefa.com - Kazachstán senzačně otočil

1

Líbilo se

26.03. - Dánsko první zápas kvalifikace na německé Euro s Finskem zvládlo díky hattricku mladičkého kanonýra z Atalanty Hojlunda 3:1 a spoléhalo se na jeho góly i v Kazachstánu. Ty sice v prvním poločase přišly, ale v tom druhém přišel brutální zkrat a domácí outsider v závěrečných minutách 3 góly utkání otočil. Jedná se o zatím největší překvapení kvalifikace.

Proti Finsku za Dánsko zářil Rasmus Hojlund. Svůj třetí reprezentační zápas ozdobil 3 góly a Dánsko vyhrálo 3:1. Podobný průběh se čekal i od zápasu v Kazachstánu a opravdu to na to vypadalo. Kazachstán bojoval, ale rozdíl v kvalitě byl obří, ačkoliv Dánsko nehrálo nejlépe. Po špatném bránění obránce a zlém postavení gólmana se lobem prosadil opět Hojlund, který na to navázal i střelou do odkryté brány po šanci Damsgaarda. Jeho další 2 góly dávaly Dánsku naději, že druhý poločas už bude jen formalitou.

Jenže místo toho Dánsko soupeře neskutečně podcenilo a platilo za to. Kazachstán byl sice dlouhou dobu neschopný, ale když hrál rukou ve vápně Wind, Zaynutdinov z penalty nastartoval obrat v 73. minutě. Varování Dánové nebrali vážně a tak je nádherně potrestal kazašský kapitán Tagybergen, jenž Schmeichela překonal fantastickou ránou z dálky. O pouhé 3 minuty později si na Vorogovskiyho centr naskočil Aymbetov a dánskému gólmanovi nedal šanci. Obrat byl dokonán. Střelec vítězné branky sice na konci viděl druhou žlutou kartu, ale jeho radost z životního gólu mu to nezkazí.

David Suchý / uefa.com

Nejnovější články