Zpět na » Ostatní » Šilhavého nováčci se proti Polsku předvedli ve skvělém světle

Šilhavého nováčci se proti Polsku předvedli ve skvělém světle

Šilhavého nováčci se proti Polsku předvedli ve skvělém světle © iconsport.photo - Při druhém gólu zafungovala spolupráce nováčků

0

Líbilo se

25.03. - Jaroslav Šilhavý povolal do reprezentace hned několik nováčků, kteří mají tým oživit do zápasů s Polskem a Moldavskem. Právě proti Polsku se 2 debutanti v národním dresu proti severním sousedům ukázali ve famózním světle. David Jurásek s Tomášem Čvančarou dělali Polákům obrovské problémy a ukázali, že budoucnost národního týmu je v dobrých rukou

David Jurásek, Tomáš Čvančara, David Douděra, Matěj Jurásek a Martin Vitík jsou novými tvářemi české reprezentace, které pro duely s Polskem povolal Jaroslav Šilhavý. Celý národní tým prošel v posledních letech výraznou obměnou. Stále více prostoru dostávají borci jako Ladislav Krejčí ml., Mojmír Chytil a možná trochu později než se čekalo, ale přeci jen vidíme v českém dresu i Václava Černého. Při včerejší výhře 3:1 nad Polskem to byli právě nováčci Jurásek s Čvančarou, kdo měli na průběh zápasu obrovský vliv.

Tomáš Čvančara se dostal do obrovské formy ve Spartě. V jarní fázi se po boku Jana Kuchty a Lukáše Haraslína dostal na dostřel Slavie v souboji o ligový titul, o kterém rozhodnou zřejmě vzájemná střetnutí. Na kontě má Čvančara už 12 gólů. Z problémového dítěte je hvězda a opora. A byl to on, kdo po přízemním centru Davida Juráska zvyšoval už na 2:0, když se skvěle dostal před stopera Arsenalu Kiwiora. Možná nebyl tolik vidět jako jeho spoluhráč z Letné Kuchta, ale takovéhle zápasy chceme od našich hráčů vidět. Čvančara má obrovský potenciál.

Tomáš Čvančara

Na levém kraji obrany nastoupil obránce Slavie David Jurásek. 22letý bek do Edenu přišel v polovině minulé sezóny z Mladé Boleslavi a ihned ukázal, že v něm je velký potenciál. A ten letos ukazuje naplno. V lize už má 5 asistencí a je jednou z klíčových postav sešívaných. První povolání do reprezentace ho minout nemohlo. Během prvních minut prvního poločasu byl nezastavitelný. Ať už ho bránil Cash, kterému utekl a nahrál na gól Čvančarovi, nebo Gumny, nešlo jim to. Jurásek byl opravdu famózní. A pokud vydrží, problémová levá strana obrany českého týmu už nebude problémová.

David Suchý / fotbal.cz

Nejnovější články