Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Kylian Mbappé se stane novým kapitánem Francie

Ostatní - Kylian Mbappé se stane novým kapitánem Francie

Kylian Mbappé se stane novým kapitánem Francie © iconsport.photo - Kylian Mbappé by se měl stát novým kapitánem Francie

0

Líbilo se

21.03. - Les Bleus nedávno přišli o kapitána. Dosavadní kapitán Hugo Lloris ukončil veleúspěšnou reprezentační kariéru a Deschampsovi v novém výběru nepomohl ani konec Raphaela Varaneho. Zkušený reprezentační kouč se tak rozhodl dát pásku na paži aktuální největší francouzské hvězdy, kterou je samozřejmě Kylian Mbappé. Brzy by to mělo být potvrzeno oficiálně.

Kylian Mbappé je zlatým dítětem francouzského fotbalu a národním pokladem. Začal zářit v Monacu ještě když ani nebyl zletilý a dosud je po Neymarovi druhým nejdražším hráčem historie. Knížata od PSG dostala celkem 120 milionů eur a dále už to známe. Nyní už je Mbappé nejlepším střelcem klubových dějin a před přestupem Ronalda do Saudské Arábie byla jeho smlouva s PSG největší v dějinách sportu.

Úspěch už okusil i s Francií. Jako mladičká hvězdička odjel na MS do Ruska. Jak to dopadlo všichni víme. Mbappé se stal v 19 letech mistrem světa, prvním teenagerem od Pelého, který dal gól ve finále a samozřejmě byl i nejlepším mladým hráčem. Mistrovství Evropy nevyšlo ani jemu ani Francii, ale v Kataru se stal nejlepším střelcem s 9 góly, Francii dovedl ke stříbru a z finále svým hattrickem udělal jeden z nejlepších zápasů v dějinách této nádherné hry. Ve 23 letech se navíc stal historicky nejlepším střelcem finále světových šampionátů.

Na svůj věk toho tedy prožil už dost. A Francie nyní řeší, kdo převezme kapitánskou pásku po Hugo Llorisovi. Jednou z možností mohl být Raphael Varane, ale ten také oznámil, že v národním mužstvu končí. Nyní se zdá, že kouč Didier Deschamps nakonec ukáže právě na Kyliana Mbappého. Ten už má za Francii 66 odehraných zápasů a patří tak mezi vůbec nejzkušenější. Oficálně potvrzeno od Deschampse to sice zatím není, ale podle renomovaných francouzských zdrojů brzy bude. Kylian Mbappé povede Francii do boje jako kapitán.

David Suchý / lequipe.fr

Nejnovější články