Zpět na » Ostatní » Fotbalová ikona Alessandro Del Piero přiznal, že odmítl přestup do Manchesteru United

Fotbalová ikona Alessandro Del Piero přiznal, že odmítl přestup do Manchesteru United

Fotbalová ikona Alessandro Del Piero přiznal, že odmítl přestup do Manchesteru United © twitter.com -

0

Líbilo se

24.02. - Osmačtyřicetiletý Piero je klubovou legendou Juventusu, za 19 let působení v Turíně nastřílel přibližně 290 gólů a připsal si 179 asistencí. Del Piero, který je všeobecně považován za jednoho z nejlepších útočníků své generace, získal s italskými giganty šest titulů v Serii A, Coppa Italia, čtyři tituly v Supercoppa Italiana, Ligu mistrů, Superpohár, Intertoto Cup a Interkontinentální pohár.

Útočník byl také v letech 1998 a 2008 vyhlášen nejlepším italským fotbalistou roku v Serii A a v současnosti je druhým nejlepším střelcem všech italských soutěží

Vše však mohlo být pro Del Piera úplně jinak, pokud by útočník souhlasil s přestupem do Manchesteru United Sira Alexe Fergusona.

Paolo Condo, novinář Sky Sports Italy, se Del Piera zeptal, zda jsou pravdivé letité zvěsti, že Ferguson chtěl podepsat Del Piera a talisman AC Milán Paola Maldiniho. Bývalý útočník odpověděl: "Ano, chtěl. To mohu potvrdit."

Na otázku, kdy se Fergusonův zájem uskutečnil, Ital nesměle dodal: "Před rokem 2000, ale vlastně i párkrát po něm, bavil se semnou docela často. Věděl jsem, že mě fakt chce. Cítil jsem z něj ten chtíč a tu touhu mě dostat do United."

Ve stejném pořadu bývalý manažer Anglie, AC Milán a Juventusu Fabio Capello potvrdil, že se o něj United také zajímali.

Capello to vysvětlil: "Je tu ještě jeden zájemce. V Římě mě navštívil [Fergusonův] syn a agent, téměř jsme se dohodli. Když jsem se vrátil domů, viděl jsem, že Ferguson je tam potvrzen na další tři roky. Ráno mi zavolal a řekl: "Je mi to líto, moje žena chce, abych pracoval, nechce mě doma, promiň, promiň."

Petr Magasanik / twitter.com

Nejnovější články