Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Fotbalová ikona Alessandro Del Piero přiznal, že odmítl přestup do Manchesteru United

Ostatní - Fotbalová ikona Alessandro Del Piero přiznal, že odmítl přestup do Manchesteru United

Fotbalová ikona Alessandro Del Piero přiznal, že odmítl přestup do Manchesteru United © twitter.com -

0

Líbilo se

24.02. - Osmačtyřicetiletý Piero je klubovou legendou Juventusu, za 19 let působení v Turíně nastřílel přibližně 290 gólů a připsal si 179 asistencí. Del Piero, který je všeobecně považován za jednoho z nejlepších útočníků své generace, získal s italskými giganty šest titulů v Serii A, Coppa Italia, čtyři tituly v Supercoppa Italiana, Ligu mistrů, Superpohár, Intertoto Cup a Interkontinentální pohár.

Útočník byl také v letech 1998 a 2008 vyhlášen nejlepším italským fotbalistou roku v Serii A a v současnosti je druhým nejlepším střelcem všech italských soutěží

Vše však mohlo být pro Del Piera úplně jinak, pokud by útočník souhlasil s přestupem do Manchesteru United Sira Alexe Fergusona.

Paolo Condo, novinář Sky Sports Italy, se Del Piera zeptal, zda jsou pravdivé letité zvěsti, že Ferguson chtěl podepsat Del Piera a talisman AC Milán Paola Maldiniho. Bývalý útočník odpověděl: "Ano, chtěl. To mohu potvrdit."

Na otázku, kdy se Fergusonův zájem uskutečnil, Ital nesměle dodal: "Před rokem 2000, ale vlastně i párkrát po něm, bavil se semnou docela často. Věděl jsem, že mě fakt chce. Cítil jsem z něj ten chtíč a tu touhu mě dostat do United."

Ve stejném pořadu bývalý manažer Anglie, AC Milán a Juventusu Fabio Capello potvrdil, že se o něj United také zajímali.

Capello to vysvětlil: "Je tu ještě jeden zájemce. V Římě mě navštívil [Fergusonův] syn a agent, téměř jsme se dohodli. Když jsem se vrátil domů, viděl jsem, že Ferguson je tam potvrzen na další tři roky. Ráno mi zavolal a řekl: "Je mi to líto, moje žena chce, abych pracoval, nechce mě doma, promiň, promiň."

petr magasanik / twitter.com

Nejnovější články