Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Bývalý Vialliho spoluhráč, Dino Baggio, se bojí, zda i jeho nemůže dohnat doping

Ostatní - Bývalý Vialliho spoluhráč, Dino Baggio, se bojí, zda i jeho nemůže dohnat doping

Bývalý Vialliho spoluhráč, Dino Baggio, se bojí, zda i jeho nemůže dohnat doping © napolimagazine.com - Dino Baggio

0

Líbilo se

17.01. - Bývalý úspěšný záložník Juventusu, Interu a Parmy, Dino Baggio, který je pouhým jmenovcem slavnějšího Roberta, se vrací ke své aktivní kariéře. Během ní se svými spoluhráči, mezi kterými byl také Gianluca Vialli, užívali zakázané látky. Ty by podle Baggia mohly stát za předčasnou smrtí spoluhráče, podobně jako za zdravotními problémy dalších bývalých fotbalistů.

Dino Baggio, bývalý záložník Juventusu, Interu, Parmy a Lazia, promluvil o odchodu Gianlucy Vialliho se znepokojením. Za předčasnou smrtí spoluhráče stojí podle Baggia užívání podpůrných látek. Doping podle něj byl během jejich aktivní kariéry nedílnou součástí sportu. „Měli bychom prozkoumat látky, které jsme v tomto období užívali. Doping tu byl vždycky. Potřebujeme zjistit, zda určité doplňky stravy v průběhu času neškodí. Také se bojím, stává se to příliš mnoha fotbalistům.“

Vialli s Bagiiem se v letech 1992 až 1994 potkávali v dresu Juventusu a národním týmu. „Museli bychom se vrátit k tomu, co jsme v těchto období užívali. Museli bychom prozkoumat látky, které jsme brali. Nevím, jestli to bylo kvůli tomu, ale doping tu byl vždycky. Nikdy jsme nepřesáhli určité procento látek, ale až čas ukáže, které doplňky škodí a mají negativní dopad na zdraví.

Dino Baggio zkrátka bije kvůli dopingu na poplach. „Děje se to příliš mnoha hráčům. V mých letech se dopovalo. Nebrali jsme si žádné divné věci, byly v té době normální, ale je potřeba zjistit, zda ty látky z těla odchází nebo jestli zůstanou uvnitř. Hodně lidí mluvilo o trávě a dalších látkách, které se běžně užívaly a které jsou škodlivé,“ pokračoval bývalý italský záložník. „Na Gianlucu mám krásné vzpomínky, byl to člověk do šatny a měl touhu rozvíjet mladé hráče. Když mi bylo 21 let, byl jsem s ním v týmu a vždycky pro nás měl dobré slovo. Odešel z našich životů příliš brzy,“ zavzpomínal na svého spoluhráče v závěru Dino Baggio.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it

Nejnovější články