Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Kings League je ve Španělsku divácky atraktivní

Ostatní - Kings League je ve Španělsku divácky atraktivní

Kings League je ve Španělsku divácky atraktivní © youtube.com - Královská fotbalová liga má za sebou první kolo

0

Líbilo se

02.01. - Královská liga, o jejíž renomé se zásadně zasloužil Iker Casillas, Kun Aguero a Gerard Pique, o víkendu odehrála své první kolo, které mělo na streamovací platformě Twichi velký úspěch. Ve dvou poločasech o dvaceti minutách na sebe narazí týmy o sedmi hráčích a v průběhu tří měsíců budou bohovat o ligový titul. Hra má ale několik divácky atraktivních vsuvek a výsledkem může zatočit třeba i vhodné využití bonusové karty.

První odehraný den Kings League vzbudil ve Španělsku hotové pozdvižení. Krátké, ale velmi napínavé zápasy, byly pro tradiční fotbalové fanoušky překvapivě zábavné počínaje úvodním hvizdem. Ve středovém kruhu totiž zůstal pouze osamocený míč a „výkop“ byl ve styl vodního póla, kdy se hráči rozeběhli od vlastní branky a soupeřili o to, kdo se k míči dostane jako první. Další zajímavostí jsou pokutové kopy, které jsou vlastně „hokejovým nájezdem“. Hráč s míčem vybíhá na brankáře ze středového kruhu a má pět vteřin na zakončení.

Největší senzací jsou ovšem bonusové karty, které trenéři jednotlivých týmů mohou využít v průběhu utkání. Každý tým ale jen jednu za celý zápas. Na výběr ale mají opravdové lahůdky od pětiminutové přesilovky přes minutový zákaz používání rukou pro brankáře až po zdvojnásobení bodů za vstřelený gól v průběhu jedné minuty.

Za spuštěním královské ligové soutěže stojí společnost Kosmos Gerarda Piquého, který dal dohromady dvanáct týmů složených ze streamerů a bývalých fotbalistů. A aby bylo jasné, proč soutěž přilákala k obrazovkám diváky, na hrací ploše bude možné shlédnout Ikera Casillase, Kuna Agüera, Chicharita Hernándeez, Raúla Tamudu, Joana Capdevilu, Sergia Garcíu, Joana Verdú, Ricarda Lópeze nebo José Juana.

Do soutěže bylo nominováno stodvacet hráčů, které si týmy 27. prosince postupně draftovaly a 1. ledna bylo odehráno první z jedenácti kvalifikačních kol, po nichž bude následovat boj o titulů. Osm nejlepších týmů se následně utká ve čtvrtfinále a finále ve dnech 25.-26. března 2023.

Každé utkání sestává ze dvou poločasů o dvaceti minutách, na hřišti je při úvodním hvizdu šest hráčů v poli a brankář. Střídání je v průběhu celého zápasu zcela neomezené a trenér má k dispozici před zápasem vydraftovaných deset hráčů, ke kterým se na celou sezónu přidává hráč jedenáctý (host). Do každého ligového víkendu pak všichni trenéři mohou nominovat dvanáctého hráče (hosta), který ovšem je týmu k dispozici pouze na dané střetnutí a tým po ukončení kola opouští. Všechny zápasy jsou odehrány v hale v Barceloně a v přímém přenosu streamovány na twitchi.

https://kingsleague.pro/

Andrea Suttnerová / redgol.cl, elmundo.es, marca.com, kingsleague.pro

Nejnovější články