Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Lukaku měl na kopačkách belgický postup, po bezbrankovém utkání ale slaví Chorvatsko

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Lukaku měl na kopačkách belgický postup, po bezbrankovém utkání ale slaví Chorvatsko

MS ve fotbale 2022: Lukaku měl na kopačkách belgický postup, po bezbrankovém utkání ale slaví Chorvatsko © aljazeera.com - Lukaku smutní po neproměněné šanci v utkání s Chorvatskem

0

01.12. - REVIEW Ještě před úvodním hvizdem posledního utkání Mistrovství světa v Kataru ve skupině F bylo jasné, že Belgie bude muset zvítězit, jiný výsledek by ji do semifinále nedostal. A přestože si v zápase dokázala vytvořit velké šance, smůla se lepila na kopačky zejména Romelu Lukakovi, který národnímu týmu postup do vyřazovací fáze nevystřílel.

Chorvatsko - Belgie 0:0

Chorvatsko: Livakovic, Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa, Modric, Brozovic, Kovacic, Kramaric (Pasalic, 64′), Perisic, Livaja (Petkovic, 64′).

Belgie: Courtois, Alderweireld, Vertonghen, Meunier (E Hazard, 87′), Castagne, Witsel, Dendoncker (Tielemans, 72′), Carrasco (Doku, 72′), De Bruyne, Trossard (T Hazard, 59′), Mertens (Lukaku, 46′).

S ohledem na to, že Belgie potřebovala zvítězit a byla mírným favoritem utkání se dalo očekávat vše, jen ne remíza 0:0. Utkání Mistrovství světa 2022 v Kataru ale zdaleka nebylo nudné a fanoušci si i tak přišli na své. V úvodní čtvrthodině dvakrát zahrozil Dries Mertens, ale ani jednou nedokázal rozjásat tribuny, kterým zatrnulo o několik desítek vteřin později, když po kontaktu ve vápně šel k zemi Kramarič a rozhodčí odpískal pokutový kop. Nabídnutou šanci ale Chorvatsko využít nakonec nemohlo, protože VAR penaltu pro milimetrový offside odvolal. Vzrušení v prvním poločase ale jakoby s úderem dvacáté minuty opadlo a oba týmy předváděly spíše vyčkávací taktiku.

Velké věci se na MS v Kataru začaly dít až v druhém poločase, kdy Mertense vystřídal Romelu Lukaku a rozdíl to byl patrný. Během pěti minut toho belgický obr předvedl více než zbytek týmu za první poločas. Velká aktivita Lukaka vrcholila v šedesátédruhé minutě, kdy útočník ve vápně bombou orazítkoval pravou tyč. O dvě minuty později mířil těsně vedle hlavičkou a do třetice si smůlu vybral ještě na konci utkání, kdy nejprve střílel vedel po rohovém kopu a o několik minut později nezpracoval v obrovské šanci míč a daroval jej chorvatskému brankáři. Znamená snad vyřazení týmu z Mistrovství světa 2022 konec belgické „golden generation“? Velmi pravděpodobně to bude minimálně konec reprezentačního trenéra.