Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Kanada sahala po sympatickém výkonu po bodu, do semifinále ale postupuje marocký soupeř

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Kanada sahala po sympatickém výkonu po bodu, do semifinále ale postupuje marocký soupeř

MS ve fotbale 2022: Kanada sahala po sympatickém výkonu po bodu, do semifinále ale postupuje marocký soupeř © aljazeera.com - Hrái Kanady a Maroka na MS v Kataru

0

01.12. - REVIEW Marocké království po úvodní remíze 0:0 ve skupině a dvou výhrách postupuje do semifinále Mistrovství světa ve fotbale 2022 z prvního místa, Kanada naopak bude smutnit. Přestože po celou dobu Mistrovství světa v Kataru předváděla sympatickou hru, nakonec ani v posledním zápase nedosáhla na bod a s turnajem v Kataru se loučí už po odehrání základní části.

Kanada - Maroko 1:2

Branky: 4. Ziyech, 24. Youssef En-Nesyri, 40. Adekugbe (vlastní)

Kanada: Borjan, Johnston, Vitória, Miller, Adekugbe (Kone, 60′), Osorio (Laryea, 66′), Kaye (Hutchinson, 60′), Davies, Buchanan, Larin (David, 60′), Hoilett (Wotherspoon, 76′)

Maroko: Bounou, Mazraoui, Saïss, Aguerd, Hakimi (Jabrane, 85′), Sabiri (Amallah, 65′), Amrabat, Ounahi (El Yamiq, 77′), Boufal (Aboukhlal, 65′), En-Nesyri, Ziyech (Hamdallah, 76′).

Kanada do utkání Mistrovství světa v Kataru vstupovala s vědomím, že ani tříbodový zisk jí v tabulce k postupu nepomůže a zůstane beznadějně poslední. Soupeř v posledním utkání skupiny, Maroko, naopak při příznivé kombinaci výsledků mohlo pomýšlet na nesmírný úspěch v podobě postupu do semifinále. Do utkání proto Afričané vlétli a po brzké brance největší marocké hvězdy, Ziyecha, zaslouženě vedli. Slušně zaplněný stadion v Kataru, který z většiny fandil právě Maroku, hnal bílé do útoku a o pouhých dvacet minut později po trefě En-Nesyriho vybuchl radostí podruhé. V prvním poločase na hřišti existoval jen jeden tým, proto vlastní gól Maroka na 1:2 přišel jak blesk z čistého nebe.

Do druhého poločasu MS ve fotbale 2022 nastoupily zcela odlišné týmy, ani ne tak svým složením na hřišti, jako projevem. Kanadě se najednou dařilo držet míč na svých kopačkách a v pravidelných intervalech uzavírala Maroko před jeho vlastní brankou. Do vyložených šancí se ale nedostávala, až dvacet minut před koncem zahrozila po hlavičce Hutchinsona, která orazítkovala břevno a skončila na brankové čáře. Ze závěrečného tlaku již Kanada vyrovnávací branku nevytěžila, byť by si za své sympatické výkony zasloužila neodjíždět z Mistrovství světa 2022 bez jediného bodu. Maroko narozdíl od svého soupeře po závěrečném hvizdu mohlo začít slavit, z velmi těžké skupiny postupuje do semifinále z prvního místa.