Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Zkušenost porazila srdce. Belgie zvítězila nad fantastickou Kanadou 1:0

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Zkušenost porazila srdce. Belgie zvítězila nad fantastickou Kanadou 1:0

MS ve fotbale 2022: Zkušenost porazila srdce. Belgie zvítězila nad fantastickou Kanadou 1:0 © sportsbrief.com - Zápas rozhodl forvard Fenerbahce Michy Batshuayi jediným gólem

0

23.11. - REVIEW Kanada má skvělou vycházející generaci a nechce zaostávat za USA. Tým okolo Davida s Daviesem má spoustu talentu a ve svém prvním zápase MS 2022 ho chtěli předvést proti odcházející zlaté generaci Belgie. A skutečně předvedli. Bohužel svůj skvelý výkon nedokázal dovést k dokonalosti, tedy k bodům, a padl s Belgií 0:1 po gólu Michyho Batshuayie.

Belgie - Kanada 1:0

Branka: 45. Batshuayi

Belgie: Courtois - Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen - Castagne. De Bruyne, Witsel, Carrasco (46. Meunier) - Tielemans (46. Onana), Batshuayi (79. Openda), E. Hazard (62. Trossard)

Kanada: Borjan - Johnston, Vitoria, Miller - Hoilett (58. Larin), Hutchinson (58. Koné), Eustaquio (81. Osorio), Laryea (75. Adekugbe)- Buchanan (81. Millar), David, Davies

Po 10 minutách rozhodčí odpískal penaltu po ruce Carrasca. Historicky prvním střelcem Kanady na Mistrovství světa se mohl stát Alphonso Davies, ale vychytal ho Thibaut Courtois. Kanada se ale nezvdávala. Belgii zatlačila na svou vlastní polovinu a zasypávala jí střelami. Bohužel na bránu nešla ani jedna. Po spoustě dalších neproměněných šancí ale přišel nezasloužený gól Belgie, který dal Michy Batshuayi. Zakončení světové extratřídy.

Kanada aktivně začala i druhý poločas. Pěknou šanci měl Jonathan David. Kanonýr z Lille ale mířil vedle. Kanda hrála neuvěřitelně pohledně a s velkým srdcem. Belgie si ale Kanaďany hlídala a nenechala je skórovat. Na druhé straně byla často k vidění spolupráce De Bruyneho s Batshuayiem, ale záložník Man City neměl vůbec svůj den. Proti hodně nebezpečné hlavičce Larina pak musel výborně zasáhnout Courtois. Svou bránu nechal uzamčenou po celý zápas a Belgie si připsala důležitou první výhru na turnaji.

Alphonso Davies

Kanada ale byla lepším týmem. Pokud by Alphonso Davies proměnil penaltu v desáté minutě, zápas by se mohl vyvíjet úplně jinak. Kevin De Bruyne byl z formy, Edena Hazarda jsme za celý zápas neviděli a s tím souvisí i Michy Batshuayi, který se do dobrých pozic moc nedostával. Když ano, bohužel pro Kanadu skóroval. Svěřenci trenéra Herdmana na sebe mohou být pyšní. Ukázali srdce, bojovali skvěle, každý úspěšný obranný zákrok oslavili jako rozhodující gól a svým výkonem si získali spoustu fanoušků. Maroko s Chorvatskem by se měli začít bát. Klobouk dolů.