Zpět na » Ostatní » Nominace na Golden Boy award: Část II.

Nominace na Golden Boy award: Část II.

Nominace na Golden Boy award: Část II. © fcbayern.com - Musiala bude hlavním konkurentem Bellinghama

0

Líbilo se

15.10. - Golden boy je cena, která se uděluje nejlepšímu hráči do 21 let. Jejími předešlými vítězi jsou například CescFábregas, Paul Pogba a naposledy Pedri. Co jeden výherce, to obrovská hvězda. Nyní vyšla finální nominace na ocenění, ve které je 20 nejlepších hráčů do 21 let. Ve dvou částech si je představíme.

Jamal Musiala - Další z velkých favoritů. Tuto sezónu začal neskutečně. Podává famózní výkony a je nejlepším hráčem Bayernu. Ofenzivní záložník, který bude oporou Německa i na šampionátu v Kataru, dorostl do role superstar.

Fabio Miretti - Jméno, které je trochu ve stínu, ale pravda je ta, že v Juventusu začal sezónu tenhle 19letý záložník v základní sestavě a patřil mezi nejlepší. Je otázkou času kdy se dostane do reprezentačního týmu. Itálie v něm má dalšího super záložníka.

Fabio Miretti

Nico - Minulý rok se představil ve 27 zápasech Barcelony. Na první sezónu mezi dospělými to není vůbec zlé. Vycítil ale, že více šancí ho asi letos nečeká a odešel na hostování do Valencie. Tam 20letý Španělský středopolař nastupuje pravidelně ať už od začátku nebo z lavičky.

Nuno Mendes - Přesvědčil ve Sportingu Lisabon a pro PSG byl prioritou. Juana Bernata poslal na lavičku a Kurzawu do rezervy a následně do Fulhamu. Je mu teprve 20 let, ale už má i 16 zápasů za Portugalsko. Je to dost možná budoucí nejlepší levý bek světa.

Nuno Mendes

Pedri - Jako předešlý vítez si podruhé cenu převzít nemůže, ale v nominaci je. Stejně jako dříve byl třeba i Kylian Mbappé nebo Joao Félix. V 19 letech je neskutečně vyspělý a čeká ho obrovská budoucnost. V Barceloně v něm vidí nového Xaviho.

Giorgio Scalvini - Teprve 18letý Ital si vybojoval místo v základní sestavě Atalanty a je jednou z důležitých postav týmu při výborném vstupu do sezóny. Bergamo ještě neprohrálo. Scalvini může být v budoucnu oporou reprezentace na pozici stopera.

Benjamin Šeško - Kanonýr Salzburgu, za kterého měl Manchester United zaplatit částku okolo 70 milionů eur. 19letý Slovinec je klasickou devítkou a v hodně věcech připomíná Lewandowskiho. Od příští sezóny bude oblékat dres Lipska.

Mathys Tel - Jeho přestup do Bayernu vyvolal kontroverzi. V dospělém fotbale prakticky nic neodehrál, ale stejně za něj Bavoři zaplatili přes 20 milionů eur. Nastupuje z lavičky a stal se dokonce nejmladším bundesligovým střelcem Bayernu. Je mu 17 let.

Mathys Tel

Destiny Udogie - Ve velmi nízkém věku se zařadil mezi hvězdy Serie A. Udinese hrálo parádně a duo beků Udogie-Molina bylo přímo vynikající. Udogie dal 5 gólů a na 3 přihrál. 2 už má i letos. Patří už ale Tottenhamu. Ten za něj dal 18 milionů eur.

Nicola Zalewsk - Polák, který prakticky celý život žije v Itálii. V minulé sezóně využil zranění Spinazzoly a dostával prostor jak na levém beku, tak i v záloze. Pro Polsko může být další hvězdou. Hraje výborně, má velkou kuráž a parádní techniku.

Nicola Zalewski

David Suchý / theathletic.com

Nejnovější články