Zpět na » Ostatní » Angličanky jsou mistryně Evropy. Finále rozhodlo až prodloužení

Ostatní - Angličanky jsou mistryně Evropy. Finále rozhodlo až prodloužení

Angličanky jsou mistryně Evropy. Finále rozhodlo až prodloužení © englandfootballteam.com - Angličanky jsou mistryně Evropy

0

01.08. - Rok po neúspěšném finále mistrovství Evropy proti Itálii zaplněné Wembley znovu sledovalo Anglii, jak sahá po velké trofeji. Tentokráte ale hlavními aktéry byly ženy. Fotbalistky Anglie ve finále turnaje narazily na silné Němky, které si cestu vyšlapaly s pouze jediným inkasovaným gólem. Tentokráte to ale pro kolébku fotbalu bylo úspěšné finále. Anglie vyhrála 2:1.

Oporou ve finále byla hlavně brankářka Manchesteru United Mary Earps, která v prvním poločase dvěma zákroky vychytala obrovskou šanci Němek na otevření skóre. To otevřela až spoluhráčka Earps z Manchesteru Ella Toone. Dostala krásnou nahrávku do běhu od Walsh a krásným lobem překonala brankářku Die manschaft.

Anglie nakonec o vedení přišla až 11 minut před koncem. Krásnou souhru zkušeně zakončila záložnice Bayernu Lina Magull a bylo srovnáno. Podobně jako před rokem s Itálií tak zápas šel až do prodloužení. Krve byste se u fanoušků Albionu nedořezali při jejich vzpomínce na ono prohrané finále.

Národní hrdinkou se stala záložnice Manchesteru City

Národní hrdinka Chloe Kelly

110. minuta. Hlavička, odraz, střela, zákrok, dorážka, gól. To rozhodlo o triumfu Anglie. Střídající útočnice Manchesteru City Chloe Kelly se stala národní hrdinkou. Při oslavě si sundala dres, vyfasovala za to žlutou kartu, ale nikomu to nevadilo. Anglie byla strašně blízko vysněnému triumfu. Výsledek ubránila a mohly začít oslavy.

Anglie poprvé v historii vyhrála ženské Euro a ve finále po prodloužení porazila osminásobné šampionky z Německa. Cesta Anglie začala ve skupině, kde porazila 1:0 Rakousko, senzačně 8:0 Norsko a 5:0 Severní Irsko. V play-off vyřadila silné Španělky a v semifinále si poradila se Švédskem 4:0. Turnajem tak Angličanky prošly bez jediného klopýtnutí a po zásluze jsou z nich mistryně Evropy.