Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » 20 nejdražších přestupů historie (2. díl)

Ostatní - 20 nejdražších přestupů historie (2. díl)

20 nejdražších přestupů historie (2. díl) © - Nejdražším přestupům kraluje Neymar

0

Líbilo se

18.05. - Přestupové období se kvapem blíží a i letošní léto slibuje parádní podívanou. Mbappé, Dybala, Bale, Lewandowski. Spousta jmen špičkových hráčů je dávána do souvislosti s možným přechodem do jiného týmu v létě 2022.

V minulém týdnu jsme si představili druhou polovinu žebříčků nejdražších přestupů a dnes pokračujeme Top 10. Není žádným překvapením, že jí vládne Mbappé s Neymarem, ale možná Vás překvapí, že v součtu všech svých přestupů je hráčem, za něhož kluby zaplatili nejvíce, Romelo Lukaku.

10. Eden Hazard (Chelsea - Real Madrid, 89 milionů liber, 2019)

Když Real Madrid vysázel Chelsea na stůl 89 milionů liber, ještě netušil, že se bude jednat o jeden z přestupových přešlapů. Možná jeden z nejhorších. Belgický útočník nedokázal v dresu Realu navázat na své skvělé sezóny v Chelsea a navíc v průběhu svého angažmá bojuje s kondičními problémy. Suma sumárum, hvězdný útočník v dresu Realu Madrid stihl vstřelit pouhých šest branek a je jedním z hráčů, kterého by se Real rád zbavil.

9. Paul Pogba (Juventus - Manchester United, 89 milionů liber, 2016)

V roce 2016, tedy čtyři roky poté, co se Paul Pogba stěhoval z Manchesteru do Juventusu, se vracel zpět do Premier League. Do Turína ovšem putoval za 1,5 milionů liber, kdežto Rudí ďáblové museli za příchod francouzského klenotu vyplatit 89 milionů liber. Ve své době se jednalo o rekordní částku, dokonce světový rekord. Bohužel ovšem Paul Pogba po svém návratu na Old Trafford do týmu nezapadl a nyní v roce 2022 se zdá, že jsou jeho dny v Manchesteru sečteny.

8. Ousmane Dembele (Borussia Dortmund - Barcelona, 96,8 milionu liber, 2017)

Další z klenotů, který světu objevila Borussie Dortmund, se za necelých 97 milionů liber stěhoval v létě 2017 do Barcelony. Potenciání celková hodnota přestupu pak měla dosahovat až 135 milionů liber. Útočník si místo v sestavě Barcelony vysloužil díky vynikající formě, která ho provázela v německé lize, nicméně do Španělska si z ní mnoho nepřivezl. V posledních měsících nakonec i zásluhou trenéra Xaviho rozkvetl a Barcelona reálně zvažuje nabídku nové smlouvy.

7. Romelu Lukaku (Inter Milán - Chelsea, 97,5 milionu liber, 2021)

Belgický útočník je jasný vítěz ankety o nejdražšího hráče historie. Ne snad kvůli částce za každý jednotlivý přestup, ale za částku v jejich součtu. Lukaku cestoval napříč Evropou a různé kluby za něj v průběhu let utratily dohromady 290 milionů liber. Poslední přesun absolvoval Lukaku v roce 2021, kdy se po vydařeném angažmá v Interu Milán stěhoval zět do Premier League. Chelsea za něj neváhala vyplatit 97,5 milionů liber.

6. Jack Grealish (Aston Villa - Manchester City, 100 milionů liber, 2021)

Přestup Jacka Grealishe z Aston Villy do Manchesteru City loni v létě stanovil nový britský přestupový rekord, když tak překonal přestup Pogby v z roku 2016. Jakc Grealish se po 100 milionovém přestupu stal nejdražším anglickým hráčem všech dob, když překonal i Harryho Maguiera.

5. Philippe Coutinho (Liverpool - Barcelona, 105 milionů liber, 2018)

Podepsání Philippa Coutinha bylo kardiální chybou Barcelony, jež přispěla k ohromným finančním problémům katalánského klubu, které vyústily až v odchod Lionela Messiho. Cena přestupu brazilského špílmachra, který aktuálně hájí barvy Aston Vily, je často v žebříčcích uváděna ještě mnohem vyšší, protože celková hodnota po všech dodatcích dosáhla 142 milionů liber.

4. Antoine Griezmann (Atletico Madrid - Barcelona, 107 milionů liber, 2019)

V létě 2019 Barcelona, bez ohledu na finanční problémy, ukončila dlouhotrvající přestupovou telenovelu a zaplatila za francouzského útočníka výstupní klauzuli. To se ale stalo velkou a zejména drahou chybou. Griezman strávil na Nou Campu pouhé dvě sezóny, než se loni v létě vrátil do Atlética na hostování.

3. Joao Felix (Benfica - Atletico Madrid, 112,9 milionu liber, 2019)

V červenci 2019 Atlético šokovalo odbornou veřejnost, když se rozhodlo utratit těžko uvěřitelnou sumu za poměrně neznámého portugalského mladíka. Jak už ale dnes víme, sázka Atléticu vyšla a Joao Felix je hvězdou první velikosti a platným článkem svého týmu.

2. Kylian Mbappe (Monako - PSG, 163 milionů liber, 2018)

Stříbrná příčka v žebříčku nemůže patřit nikomu jinému než zázračnému francouzskému klenotu. Přestup Mbappého z Monaka do PSG se uskutečnil v létě 2018, kdy byl Kylian čerstvým mistrem světa s národním týmem.

1. Neymar (Barcelona - PSG, 198 milionů liber, 2017)

Dechberoucí transakce PSG, díky které do klubu přišel Neymar, naprosto změnila přestupový trh. Představa, že by jakýkoliv klub mohl za jednoho hráče utratit částku téměř 200 milionů liber, byla těžko uvěřitelná. V roce 2017 se ale měnil svět i způsob, jakým kluby oceňují své hráče. Dnes už není žádnou výjimkou, pokud hodnota hráče přesáhne 100 milionů liber a do této chvíle tuto hranici za přestup překonalo dalších pět hráčů.

Andrea Suttnerová / fourfourtwo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

už po první části mě napadlo, zda anelka pořád drží v součtu rekord. lukaka jsem čekal. brzo to ještě navýší

ovmartin23
Nejnovější články