Zpět na » Ostatní » Agent hvězd, Mino Raiola, byl v kritickém stavu hospitalizován

Agent hvězd, Mino Raiola, byl v kritickém stavu hospitalizován

Agent hvězd, Mino Raiola, byl v kritickém stavu hospitalizován © skysports.com - Mino Raiola

0

Líbilo se

28.04. - Mino Raiola, agent největších fotbalových hvězd, byl přijat na jednotku intenzivní péče nemocnice San Raffaele v Miláně. Ošetřující lékaři vyvrátili informace o tom, že by italský agent zemřel, jak informovaly některé světové zpravodajské weby. Stav Mina Raioly je nicméně velmi vážný.

Mino Raiola, rodák z jihoitalské Nocery Inferiore, byl v kritickém stavu převezen na jednotku intenzivní péče nemocnice San Raffaele v Miláně. Od počátku roku se zdravotní stav hráčského agenta zhoršoval a po nutné operaci se dostavily i závažné komplikace, které některé zpravodajské weby vedly k rozšíření zprávy o tom, že italský agent zemřel.

Když bylo Mino Raiolovi pouze jeden rok, jeho rodiče se rozhodli přestěhovat do Nizozemí, kde Raiola vyrůstal a provedl i první fotbalové krůčky v klubu HFC Haarlem. Z řadového hráče se později stal vedoucím mládežnického týmu stejného klubu.

V dospělosti se přeorientoval na fotbalový management, stal se agentem společnosti Sports Promotion a začal zastupovat řadu nizozemských fotbalových hráčů. První větší rybou, která připlula do Raiolova rybníku, byl Dennis Bergkamp, jeho přestup do Interu Milán v roce 1993 byl zcela pod taktovkou mladého agenta Raioly.

Po úspěšném vstupu do světa agentů si Mino Raiola založil vlastní agenturu, přičemž jedním z jeho prvních klientů a také obchod, jenž je označován za jeho první velký tah, byl přestup českého záložníka Pavla Nedvěda do Lazia Řím. Jméno Mina Raioly se od té doby začalo objevovat u čím dál více známých hráčů. Namátkou - Robinho, Balotelli, Lukaku, Matuidi, Manolas, De Ligt, Pogba, Haaland, Ibrahimovič.

V roce 2016 Mino Raiola pomohl uskutečnit rekordní přestup Paula Pogby do Manchesteru United. Podle deníku Forbes si Mino Raiola v roce 2020 přišel na zhruba 85 milionů dolarů a uskutečnil přestupy v celkové částce 847 milionů dolarů. Ve světě agentů jeobávaným a tvrdým vyjednávačem, který pokud si do hlavy něco vezme, také se mu to podaří uskutečnit.

Andrea Suttnerová / football.london

Nejnovější články