Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Fanoušci Maďarska ve Wembley rasisticky uráželi pořadatele a napadli policisty. Přijdou tresty, slibuje UEFA

Ostatní - Fanoušci Maďarska ve Wembley rasisticky uráželi pořadatele a napadli policisty. Přijdou tresty, slibuje UEFA

Fanoušci Maďarska  ve Wembley rasisticky uráželi pořadatele a napadli policisty. Přijdou tresty, slibuje UEFA © thesun.co.uk - Fanoušci Maďarska ve Wembley při střetu s policií

1

Líbilo se

13.10. - VIDEO V kvalifikaci o Mistrovství světa mezi Anglií a Maďarskem došlo k incidentu, kdy hostující příznivci napadli policisty, kteří si přišli pro fanouška, který rasisticky urážel člena pořadatelské služby. Zápas, který skončil výsledkem 1:1, už podrobně rozebírá UEFA, která prozradila, že podobné chování na stadionech nebude tolerovat a přijdou velké tresty.

Objevil se videoklip, který ukazuje, jak si chuligáni prorvali cestu přes policisty a nutili je, aby odcouvali dozadu. Ochránci zákona se snažili situaci pomocí donucovacích prostředků uklidnit, ale to se jim nezdařilo.

Celý konflikt údajně vznikl poté, co jeden z fanoušků měl urážet člena pořadatelské služby a ten jej na nevhodné chování upozornil a posléze přivolal posily. Po vstupu do davu a zatčení problematického návštěvníka stadionu, byli policisté napadeni dalšími příznivci hostů.

Pořádková policie nakonec uklidnila situaci tím, že byla nucena vrátit se pod tribunu, kde bylo na místě kolem 1 000 hostujících fanoušků. Chuligán, který pořadatele rasově urážel, byl zatčen společně s dalšími dvěma za rvačku a útok na záchranáře.

Metropolitní policie nyní uvedla, že ve Wembley došlo k dalším třem zatčením kvůli rvačce, opilosti a nepořádku.

UEFA nyní bude čekat na zprávy ze zápasu, přičemž slibuje použít všechny informace, které získá.

V prohlášení se uvádí, že UEFA důrazně odsuzuje incident v Anglii proti Maďarsku a zdůrazňuje, že její pozice zůstává pevná a rozhodná v odmítnutí jakékoli formy násilí, jakož i jakékoli formy diskriminace nebo zneužívání.

FIFA má také velmi jasný postoj k nulové toleranci vůči tak odpornému chování ve fotbale.

Kamil Zalabák / thesun.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

WARNING Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 13

AVSuvorov
Reklama
Reklama
Nejnovější články