Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Fotbal v TV: Premier League bude jen na Digi TV, špička české ligy na O2 TV

Ostatní - Fotbal v TV: Premier League bude jen na Digi TV, špička české ligy na O2 TV

Fotbal v TV: Premier League bude jen na Digi TV, špička české ligy na O2 TV © independent.co.uk - Premier League 2016/17

1

Líbilo se

26.07. - Anglickou nejvyšší fotbalovou soutěž Premier League, která startuje 16. srpna, ale i druhou nejvyšší soutěž a také španělskou ligu uvidí čeští televizní diváci od nové sezony pouze na Nové Digi TV. Nejatraktivnější duely české fotbalové ligy naopak diváci najdou pouze na O2 TV. Poskytovatelé placené televize nakupují čím dál více exkluzivního sportovního obsahu, jímž se chtějí odlišit od konkurence. Podle mediálních odborníků na tomto trendu prodělají televize s volně šířeným obsahem, nejvíce tedy ČT.

Digi CZ, která provozuje satelitní televizi Digi TV a patří skupině Lama Energy Group, předpokládá, že v srpnu dokončí technologickou přeměnu a všichni zákazníci už budou na nové platformě. Podle mluvčího Andreje Čírtka se zvyšuje počet zákazníků a to právě díky exkluzivnímu obsahu.

Aktuálně se uvádí, že Digi TV má okolo 100.000 zákazníků, O2 TV dvojnásobek a kabelová jednička UPC 460.000. Zájem o placené televizní kanály neustále roste a do hry nedávno vstoupil i T-Mobile.

Digi TV a O2 TV sázejí téměř výhradně na fotbal jako divácky nejpopulárnější sport. Zatímco loni měl ještě předplatitel O2 TV možnost sledovat i kanál Digi Sport s kompletním obsahem, od nové sezony už neuvidí anglickou Premier League ani anglickou druhou ligu a také nejvyšší španělskou soutěž. "Čeští diváci tyto soutěže uvidí exkluzivně na Nové Digi TV. Mimo fotbal máme také exkluzivní práva na seriál závodů mistrovství světa na ploché dráze," sdělil Čírtek a dodal, že exkluzivní obsah se má rozšiřovat.

Podle zjištění O2 TV mají diváci největší zájem o českou fotbalovou ligu. "Od nového ročníku budeme vysílat dvě utkání z každého kola a budeme se tuzemské lize věnovat mnohem více," uvedl tiskový mluvčí David Solnař. S tím souvisí i spuštění speciálního kanálu O2 TV Fotbal od 8. srpna. Diváci zde uvidí v příští sezoně například 130 zápasů Ligy mistrů a mohou sledovat přímé přenosy z pohárových soutěží ve Francii, Španělsku a Itálie. "Nabídneme ke sledování také klubové televize. Jistá už je od Manchesteru United, Arsenalu, také budou v nabídce Barca TV a Juventus TV. Ještě přibudou další," sdělil Solnař.

Pokud tak diváci budou chtít vidět například nejatraktivnější zápasy české ligy a zápasy Premier League, nezbývá jim, než si předplatit obě televize. U Digi TV je nutné objednat si maxibalíček, který je nyní dostupný za 349 korun měsíčně. O2 TV je v nabídce za 399 korun měsíčně.

Podle mediálních odborníků nynější vývoj na poli sportovních přenosů a sportovního obsahu směřuje k oslabení pozice volně šířených programů, což je případ České televize a jejího programu ČT Sport. "Aktuální strategie je převést do placené nabídky nejatraktivnější utkání, posléze i celé ligy či série. To postaví volně vysílající televize do druhořadé pozice," uvedl v dubnu pro ČTK mediální odborník Ondřej Aust.

Česká televize má nadále práva na zápasy české reprezentace a na některé ligové zápasy. O Evropskou ligu se dělí s Novou a z Ligy mistrů vysílá vždy jen jeden úterní zápas a finále.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články