Zpět na » Nizozemsko: Eredivisie » Ajax propustil kouče Maurice Steijna. Jeho nástupce si vyhlédl v Manchesteru United

Ajax propustil kouče Maurice Steijna. Jeho nástupce si vyhlédl v Manchesteru United

Ajax propustil kouče Maurice Steijna. Jeho nástupce si vyhlédl v Manchesteru United © iconsport.photo - Mitchell van der Gaag

0

Líbilo se

24.10. - Nizozemský Ajax teprve včera propustil po nepovedeném vstupu do nové sezóny kouče Maurice Steijna, už si ale vyhlédl jeho možného nástupce. Tím by rád udělal současného asistenta manažera Manchesteru United Mitchella van der Gaaga, který už v Ajaxu dříve působil pod vedením Erika ten Haga.

Klub z Eredivisie hledá od včerejška nového trenéra poté, co po katastrofálním vstupu do nové sezóny, který znamenal propad až na sedmnáctou příčku ligové tabulky, propustil kouče Maurice Steijna.

Do role konzultanta následně angažoval někdejšího trenéra klubu Louise van Gaala, dlouhodobě si ale jako nového hlavního kouče vyhlédl asistenta Erika ten Haga z Manchesteru United Mitchella van der Gaaga.

Van der Gaag plní na Old Trafford roli pravé ruky Erika ten Haga a je tedy klíčovou součástí trenérského štábu Manchesteru United, přičemž i sám manažer anglického klubu si jej přeje dlouhodobě udržet jako svého asistenta.

Sám van der Gaag má blízký vztah s ten Hagem, se kterým pracoval už v Ajaxu před odchodem do Manchesteru United a dá se tedy očekávat, že nabídku nizozemského celku nejspíše odmítne.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články