Zpět na » Nizozemsko: Eredivisie » Nizozemský reprezentant Cillessen bude chytat za Nijmegen

Nizozemsko: Eredivisie - Nizozemský reprezentant Cillessen bude chytat za Nijmegen

Nizozemský reprezentant Cillessen bude chytat za Nijmegen © nec-nijmegen.ne - Jasper Cillessen se vrací do Nijmegenu

0

Líbilo se

08.08. - Pryč jsou časy, kdy byl Jasper Cillessen žádaným zbožím, reprezentační jedničkou a brankářem s poměrně velkou reputací. V posledním ročníku ho na lavičku posadil ve Valencii již druhý brankář během 2 sezón a bylo jasné, že 33letý brankář zkrátka půjde o dům dál. Jeho novým působištěm bude Nijmegen.

Cillessen je odchovancem Nijmegenu, odkud v roce 2011 posílil AJax. V dresu slavného nizozemského klubu se po 2 letech stal jedničkou a mezi tyče si stoupl i v nizozemském národním týmu. Na mistrovství světa v Brazílii pomohl k bronzové medaili a spekulovalo se o jeho přestupu na věhlasnější adresu. Ten přišel až po dalších dvou letech, kdy přestoupil do Barcelony. Přes Ter Stegena ale cesta do základu nevedla a po 32 zápasech byl za Neta vyměněn do Valencie. Tam ho limitovala zranění a ve druhé sezóně si připsal už jen 10 startů.

V té minulé ho z brány vystrnadil mladý Gruzijec Giorgi Mamardashvili, který ho do brány moc nepouštěl ani po jeho návratu. Kdo bude jedničkou v nové sezóně tak bylo jasné.

Za svého odchovance Nijmegen Valencii zaplatil 1 milion eur. Jelikož Cillessen ve Valencii pobíral poměrně vysoký plat, tato částka příliš vadit nemusí. Klubu se totiž jeho odchodem udělalo krásné místo pod platovým stropem. V Nijmegenu pak určitě velký plat mít nebude. Mluvil o tom, že už si v Evropě užil a byl čas na to se vrátit domů. Připojit se k projektu, který Nijmegen tvoří pro něj bylo jasnou volbou.

David Suchý / football-espana.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články