Zpět na » MS 2022 » MS fotbal 2022: Messiho nejlepší zápas na šampionátu, jásají fanoušci

MS 2022 - MS fotbal 2022: Messiho nejlepší zápas na šampionátu, jásají fanoušci

MS fotbal 2022: Messiho nejlepší zápas na šampionátu, jásají fanoušci © lanacion.com.ar - Messi slaví gól v síti Austrálie

0

Líbilo se

04.12. - Nejlepší výkon argentinské hvězdy v dosavadním průběhu Mistrovství světa, jásají jihoamerická média. Trenér Scaloni ale nadšení krotí a vybízí k větší opatrnosti. Stačilo totiž málo a Argentinu by nespasil ani nejlepší Lionel Messi šampionátu.

Lionel Messi má za sebou nejlepší utkání na Mistrovství světa. Jakýkoliv rozbor utkání se na tom shodl. Argentina bez Messiho by nebyla tam, kde dnes je a přes Austrálii v osmifinále by možná ani neprošla. Argentina tentokrát předvedla hru plnou vzestupů a pádů, přednosti se střídaly s velkými nedostatky a krásné střední části utkání předcházela nudná pasáž a následovalo ji jedno velké trápení. Po celých devadesát minut se ale Jihoameričané mohli spolehnout na Messiho, který svou genialitou dokázal dovézt národní tým k vítězství.

Útočník PSG se postavil na pozici druhého útočníka, řídil tempo utkání s převahou uvolňoval své spoluhráče a přiváděl k šílenství obránce Austrálie, kteří nevěděli, jak ho bránit. Tým se mu v rozletu snažil sekundovat, ale v dlouhé úvodní půlhodině držení míče chyběla změna tempa a nápaditost pohybu. Při pomalém posunování míče Argentina dávala soupeři možnost zkonsolidovat se v obraně a připravit se na případnou střelu.

Nezapadnutí do herního systému Argentiny se projevovalo zejména u Alejandra Gómeze, jeho přítomnost na levé straně byla spíše na škodu. Ani Nahuel Molina na pravé straně ofenzivu nepodpořil a Argentině zoufale chyběla schopnost Angela Di Marii projít přes hráče.

Je ovšem pravdou, že Austrálie byla pro Argentinu větším soupeřem než Polsko. Protinožci na soupeře aplikovali zónovou obranu, a i přes velkou mobilitu Juliána Álvareze a Enza Fernándeze vpředu, se Austrálii dařilo Argentinu obírat o míč. Vývoj zápasu tak zvrátil až Lionel Messi, který rozjel útočnou akci svého týmu a po přiťuknutí s Otamendim střelu parádně do branky zatočil ve svém jubilejním tisícím utkání v kariéře.

Na Argentinu, která se v závěru o vedení ještě strachovala, bude ve čtvrtfinále čekat Nizozemí, které je svým stylem hry zcela jiné než Austrálie. Jihoameričané ale budou mít k dispozici několik dní na to, aby našli na tulipány vhodný recept. A ten nejlepší asi bude to, měl míč u nohy co nejčastěji Lionel Messi.

Andrea Suttnerová / lanacion.com.ar

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články