Zpět na » MS 2022 » I přes výhru nad Saúdskou Arábií Mexiko na MS ve fotbale 2022 končí

MS 2022 - I přes výhru nad Saúdskou Arábií Mexiko na MS ve fotbale 2022 končí

I přes výhru nad Saúdskou Arábií Mexiko na MS ve fotbale 2022 končí © fifa.com - Ani famózní gól Luise Cháveze postup nepřinesl

0

Líbilo se

30.11. - REVIEW Nebojovalo se jen v zápase Polska s Argentinou. Pokud by Saúdská Arábie dokázala Mexiko porazit. připsala by si další historický postup. Na druhé straně by postupovalo v případě neúspěchu a vyšší výhry Mexiko. To vyhrálo 2:1, ale lituje zahozených šancí, které ho stálo postup. Do osmifinále MS ve fotbale 2022 společně s Argentinou postoupilo Polsko.

Saúdská Arábie - Mexiko 1:2

Branky: 90+5. Al Dawsari, 47. Martin, 52. Chaves

Saúdská Arábie: Al Owais - Abdulhamid, Tambakti, Al Boleahi (37. Sharakili), Al Amri, Al Ghannam (88. Bahebri)- Al Hassan (46. Madu), Kanno - Al Buraikan, Al Shehri (62. Al Oboud), Al Dawsari

Mexiko: Ochoa - Sánchez (86. K. Alvaréz), Montes, Moreno, Gallardo - Pineda (77. C. Rodríguez), E. Alvarez (86. Funes Mori), Chavez - Lozano, Martin (77. Jimenez), Vega (46. Antuna)

Mexiko ukázalo, že Saúdská Arábie zkrátka nemá dostatek kvality na to, aby se dokázala porovnávat s nejlepšími mužstvy, přestože dokázala senzační úspěch. Nedostala žádný prostor. Naopak to bylo právě Mexiko, které naprosto dominovalo. Jen málo střel ale mířilo na bránu. Střely Vegy a Pinedy zneškodnil gólman. Když se Arabové dostali do šance, nedokázali z ní vytěžit absolutně nic.

A Mexiko se druhým poločasem začalo šance proměňovat. Nejdříve se prosadil Henry Martín, který využil závaru před bránou. A pak přišel nádherný moment Luise Cháveze. Jeho famózní přímý kop z více než 25 metrů nedal Al Owaisovi šanci a hlasitě si řekl o cenu za gól turnaje. K postupu muselo Mexiko vstřelit ještě jeden klíčový gól. Obrovskou šanci měl znovu Martin, ale trestuhodně jí spálil. Druhou branku mohl vstřelit i Chaves, ale jeho další fantastický přímý kop Al Owais pokryl. Mexiko gól nedalo a naopak z kopačky Al Dawsariho ještě inkasovalo a na MS 2022 končí.

David Suchý / fifa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články