Zpět na » MS 2022 » MS fotbal 2022: Ekvádor se modlí, aby Valencia mohl pokračovat

MS 2022 - MS fotbal 2022: Ekvádor se modlí, aby Valencia mohl pokračovat

MS fotbal 2022: Ekvádor se modlí, aby Valencia mohl pokračovat © fifa.com - Ekvádor bude spoléhat na góly Ennera Valencii

0

Líbilo se

26.11. - Na posledních dvou Mistrovství světa se v dresu Ekvádoru gólově prosadil pouze Enner Valencia, je proto zřejmé, proč jsou obavy fanoušků tak velké. Reprezentační útočník nedohrál zápas s Nizozemím, se kterým se Ekvádor v tabulce skupiny A dělí o první místo, a jeho účast v klíčové bitvě se Senegalem je nejistá.

V průběhu Mistrovství světa se Enner Valencia prozatím ukazuje ve skvělém světle. V úvodním zápase dvěma brankami sestřelil domácí Katar a po brance do sítě Nizozemí v druhém utkání je po právu na vrcholu tabulky střelců světového šampionátu. Ekvádor na branky útočníka Fenerbahce velmi spoléhá, je totiž jediným úspěšným střelcem reprezentačního týmu na posledních dovu Mistrovství světa.

Lékařský tým i fanoušci jsou ale nyní v pohotovosti kvůli zranění pravého kolena, které si přivodil Valencia již v zápase s Katarem a jež mu nedovolilo dohrát zápas proti Nizozemí. V posledních minutách utkání zůstal Valencia na zemi a trvalo ještě nějakou chvíli, než hlavní rozhodčí přerušil hru a dovolil ošetření ekvádorského útočníka. Gesto Ennera Valencii bylo jednoznačné, velké bolesti mu zápas dohrát nedovolily a hřiště opustil na nosítkách pod ustaranými pohledy fanoušků.

Z lavičky s ledem na pravém koleni asistoval konci zápasu, jehož remízový výsledek vyhovoval oběma týmům. V posledním zápase skupiny jak Nizozemí, tak Ekvádoru stačí bod k tomu, aby postoupili do vyřazovací fáze, ale fanoušci doufají, že se budou moci spolehnout na schopnosti střelce nadále. „Od Kataru mě trápí koleno, ale budu tvrdě pracovat na tom, abych mohl dál hrát za národní tým. Odehráli jsme skvělý zápas proti výbornému týmu. To, že jsem vstřelil posledních šest branek Ekvádoru je pro mě zdrojem motivace a hrdosti, ale chci od sebe daleko více,“ dodal útočník Fenerbahce.

Ekvádor, který postup do další fáze Mistrovství světa ještě jistý nemá, od porážky s Paraguayí v březnu 2022 až do utkání s Holandskem neinkasoval ani jednu branku. Třikrát tým vyhrál a čtyřikrát remizoval. Svěřenci Gustava Alfara by pozitivní bilanci rádi natáhli i v utkání proti Senegalu, kdy jim bude stačit i remíza.

Pokud by se Ekvádoru povedlo postoupit, bylo by to teprve podruhé v historii. Poprvé se Ekvádoru podobný kousek povedl na Mistrovství světa v Německu, kdy ve skupině zaostali pouze za hostitelskou zemí, ale před Polskem a Kostarikou. Letos je cesta do další fáze ještě přímočařejší a zbývá udělat poslední krok. S nebo bez Ennera Valencii.

Andrea Suttnerová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Smajlík 2 Smajlík 2 to je ten Valencia co musel předstírat zranění na nosítkách, aby ho uklidili před zatčením policií přímo na stadionu? Smajlík 3 Smajlík 3

MUFC_RedArmy
Nejnovější články