Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG údajně pro Mbappého chystá smlouvu na 10 let v hodnotě 1 miliardy eur

PSG údajně pro Mbappého chystá smlouvu na 10 let v hodnotě 1 miliardy eur

PSG údajně pro Mbappého chystá smlouvu na 10 let v hodnotě 1 miliardy eur © iconsport.photo - PSG pro Mbappého chystá obří smlouvu

0

Líbilo se

21.07. - Kylian Mbappé je nyní v těžké situaci. Z PSG letos odejít nechce, ale zároveń nechce prodloužit kontrakt ani využít opci na prodloužení, což znamená, že jeho plánem je odejít v létě zadarmo. V PSG o tom nechtějí nic slyšet a Mbappé buď prodlouží, nebo bude prodán. A podle některých zdrojů pro něj PSG chystá obrovský kontrakt na 10 let, který by mu během této doby zajistil přes miliardu eur.

Kylian Mbappé už toho ve svém věku stihl docela hodně. Je mistrem světa, než přišla Saudská Arábie, byl nejlépe placeným fotbalistou planety, Ligue 1 vyhrává prakticky každý rok, stejně tak korunu pro krále střelců. V PSG už to ale začíná být takový stereotyp. Ligue 1 není soutěží pro Mbappého. PSG jí vyhrálo, přestože mělo hroznou sezónu. I proto by chtěl odejít. Smlouvu má ještě na rok a novou podepsat nehodlá. Naposledy se chce s Paříží pokusit vyhrát Ligu mistrů a pak sbohem. Takový je jeho plán.

Ovšem pro PSG a prezidenta Nasera Al-Khelaifiho je to scénář jako od Stephena Kinga. Prostě horor a noční můra. Nejhodnotnější hráč planety by tak mohl odejít úplně zadarmo, což už PSG odvrátilo v minulém létě a myslelo si, že hrozba je zažehnána na více než 2 roky. Mbappé má sice ve smlouvě opci na prodloužení o další rok, ale ani to nechce využít. Dostal tedy ultimátum do konce července. Buď se s klubem dohodne na prodloužení smlouvy, nebo PSG prostě kývne na nejvyšší nabídku a sbalí Mbappému kufry.

Nejraději by v klubu samozřejmě byli, pokud by Mbappé prodloužil a podepsal nový kontrakt. Podle některých zdrojů už je nachystán a PSG s ním chce předejít situaci, jaké čelil před rokem a jaké čelí dnes. Mbappého by si totiž uvázalo na 10 let, během kterých by si vydělal minimálně miliardu eur. To by ale prakticky znamenalo, že Mbappé se vzdá svého snu o Realu Madrid. V době, kdy kontrakt skončí, mu bude 34 let a nikdo neví, jak bude situace vypadat v té době. Kontrakt je to lákavý, ale šance, že by ho Mbappé podepsal se blíží nule.

Kylian Mbappé

David Suchý / goal.com

Nejnovější články