Zpět na » Francie: Ligue 1 » Hakim Ziyech je blízko hostování v PSG

Francie: Ligue 1 - Hakim Ziyech je blízko hostování v PSG

Hakim Ziyech je blízko hostování v PSG © jerseyeveningpost.com - Hakim Ziyech se v Chelsea vůbec neprosadil

0

Líbilo se

30.01. - Po skvělém MS v Kataru a velké marodce Chelsea se zdálo, že Hakim Ziyech by v dresu The Blues mohl konečně najít své místo na slunci. V posledních zápasech si nevedl zle, ale vedení včetně Pottera s ním zřejmě nepočítá a je otevřeno jeho odchodu. Přes všechny spekulace je teď jeho podpisu nejblíže překvapivě PSG, jenž by ho co nevidět mělo představit jako novou posilu.

Hakim Ziyech se jako velké množství Maročanů narodil v Nzozemsku, kde tedy začal s fotbalem. Poprvé na sebe upozornil v dresu Heerenveenu, ale bombu odpálil až teprve v Twente. Za 2 roky dal 28 gólů a na 27 jich přihrál, načež přestoupil do Ajaxu, kde ve famózních výkonech pokračoval. Byl klíčovou postavou pří jízdě Ligou mistrů v sezóně 18/19. V téže sezóně měl v lize na kontě 16 branek a 17 asistencí. Po další povedené sezóně ho přivedla Chelsea. Zaplatila 40 milionů eur, ale ofenzivní univerzál se doposud neprosadil.

O jeho odchodu se mluví prakticky od jeho první sezóny na Stamford Bridge. Zlobilo ho zdraví a dal jen 2 branky a 3 asistence. Další rok nebyl o moc lepší a letošek je katastrofou. Za 10 zápasů 0+1. 29letý Ziyech ale zazářil na MS v Kataru, kde byl klíčovou postavou Maroka při tažení až do semifinále. Čísla sice také neměl bůhvíjaká, jeho přínos byl obří a byl jedním z nejlepších na celém turnaji. To mu dávalo naději, že v Chelsea si ho budou více vážit. Nehrál vůbec špatně, ale produktivní stále nebyl. Jeho pochodeň na Stamford Bridge vyhasla.

Celou dobu se mluvilo hlavně o AC Milán, které mělo mít zájem už od jeho časů v Ajaxu. V poslední době se ale nejvíce mluvilo o Newcastlu nebo AS Řím. Chvíli bylo ticho po pěšině, ale nejnovější zprávy od Fabrizia Romana mluví o tom, že reprezentant Maroka je na dobré cestě k hostování v PSG. S klubem už má být dohodlý a čeká se jen na postoj Chelsea, která by ale neměla mít problém s tím ho pustit. Jednalo by se o hostování bez opce. Důvodem má být finanční fair-play, takže by se přestup řešil až podle aktuální situace.

David Suchý / twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články