Zpět na » Francie: Ligue 1 » Do Nice přichází brankářská legenda Leicesteru, Kasper Schmeichel

Francie: Ligue 1 - Do Nice přichází brankářská legenda Leicesteru, Kasper Schmeichel

Do Nice přichází brankářská legenda Leicesteru, Kasper Schmeichel © ogcnice.com - Schmeichel je novým brankáře OGC Nice

0

Líbilo se

03.08. - Jeden ze základních stavebních kamenů neuvěřitelného úspěchu v podobě ligového titulu Leicesteru v roce 2016, brankář Kasper Schmeichel, odchází po jedenácti letech z týmu a přestupuje do francouzského Nice, se kterým podepsal tříletou smlouvu.

Dánský brankář a legenda Leicesteru, Kasper Schmeichel, po jedenácti sezónác odchází z King Power Stadium do Nice. Ve svých pětatřiceti letech je to vůbec poprvé, co dánský gólman opustí ostrovní fotbal. Detaily přestupu ještě nebyly zveřejněny, ale Nice údajně Leicesteru zaplatila přestupní částku okolo 1,2 milionu eur.

Nice, které po odchodu Christopha Galtiera do PSG, bude opět trénovat Lucien Favre, hledalo brankáře poté, co s Argentincem Walterem Benitezem neprodloužilo smlouvu a ten přestoupil do PSV. První volbou a ideálním kadidátem francouzského klubu byl švýcarský reprezezentační gólman Yann Sommer, ale ten udělal v pokročilém stadiu jednání překvapivý obrat, od přestupu odstoupil a podepsal v Borussii Mönchengladbach novou smlouvu.

Nice nicméně nesložilo zbraněě a hledalo jedničku do branky dále až narazilo na Kaspera Schmeichela, který nabídku přestupu neodmítl. Dánský brankář opouští Leicester po 479 zápasech od svého příchodu v roce 2011. Kromě historického vítězství Premier League v roce 2016, pod vedením italského trenéra Claudia Ranieriho, Schmeichel s liškami vyhrál v roce 2021 FA Cup a Community Shield.

Po odchodu Kaspera Schmeichela v Leicesteru zůstávají pouze tři hráči, kteří byli součástí týmu, jenž si podmanil v roce 2016 Premier League. Útočníci Jamie Wardy a Marc Albrighton a obránce Daniel Amartey. Po velšském záložníkovi Aaronu Ramseym, který ukončil smlouvu v Juventusu, je Kasper Schmeichel druhým velkým jménem, které se tento týden připojilo k týmu.

Andrea Suttnerová / mundodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články